Vo víkendových zápasoch Serie A sa strelecky darilo slovenským hráčom.

Slovenský futbalový stredopoliar Marek Hamšík prispel jedným gólom k nedeľňajšiemu triumfu SSC Neapol 3:1 na ihrisku Chieva Verona v 25. kola talianskej Serie A. Pre kapitána hostí to bol jubilejný desiaty ligový gól v tomto ročníku. Hamšík sa zapísal do listiny strelcov v 38. minúte, keď zvýšil na 2:0. Po nedorozumení domáceho obrancu s brankárom sa k nemu dostala vo vnútri šestnástky lopta, ktorú slovenský reprezentant „upratal“ do odkrytej brány.

Aj v záverečnom zápase nedele sa do listiny strelcov zapísal Slovák, stredopoliar Juraj Kucka otvoril v 17. minúte skóre súboja na San Sire medzi jeho AC Miláno a ACF Fiorentina. Pre Kucku, ktorý hral do 73. minúty to bol tretí ligový gól v aktuálnej sezóne, keď sa presadil hlavičkou k ľavej žrdi po centri do šestnástky. Domáci napokon v konfrontácii tabuľkových susedov vyhrali 2:1, Miláno je siedme so štvorbodovým náskokom pred ôsmou Fiorentinou.