Anglický futbalový klub Tottenham Hotspur sa s účinkovaním v Európskej lige UEFA  rozlúčil už v šestnásťfinále. Nad sily „kohútov“ bol belgický KAA Gent, ktorý po domácom víťazstve 1:0 dokázal v odvete na pôde súpera uhrať postupovú remízu 2:2.
Tottenham zmazal manko už v 10. minúte po góle Christiana Eriksena, o desať minút neskôr si však strelil vlastný gól Harry Kane. Ďalšou komplikáciou pre londýnsky tím bolo vylúčenie stredopoliara Dele Alliho krátko pred odchodom do kabín po „hororovo“ vyzerajúcom zákroku na hosťujúceho Brechta Dejaegereho, za ktorý mu hlavný rozhodca bez váhania ukázal červenú kartu.
Tréner Tottenhamu Mauricio Pochettino si však nemyslí, že by bolo správne Alliho „ukameňovať“ a označiť za hlavného vinníka vypadnutia jeho tímu. „Sám si je vedomý toho, že spravil chybu a cíti veľké sklamanie a smútok. Vo futbale sa však takéto veci dejú. Musí sa rýchlo pozviechať a ísť ďalej. Je to fantastický hráč, ktorý nám v minulosti už veľakrát pomohol. Nebolo by odo mňa múdre, keby som situáciu hrotil a vyčítal mu skrat, ktorý sa udial v zápale hry,“ zastal sa Pochettino svojho zverenca.
Jeho mužstvo sa po hodine hry napriek početnej nevýhode ujalo vedenia 2:1 a od postupového výsledku ho delil jeden gól, lenže Jeremy Perbet v 82. minúte pochoval nádeje Spurs vyrovnaním na konečných 2:2. „Je ťažké prehrýzť sa cez to, že v Európe sme pre túto sezónu skončili. Mali sme rozhodne vyššie ambície. Teraz sa už musíme naplno sústrediť na Premier League a o rok sa pokúsiť urobiť väčšiu dieru do sveta na medzinárodnej scéne,“ podotkol Pochettino.
Belgický futbal bude mať v osemfinále EL až trojnásobné zastúpenie. Okrem Gentu si účasť v tejto fáze vybojovali aj Anderlecht Brusel a K.R.C. Genk.