Vášniví hubári sa majú skutočne na čo tešiť. Hubárska sezóna je konečne tu a nám neostáva iné, ako navštíviť naše obľúbené lesné miesta. Ako veľká milovníčka turistiky a v neposlednom rade aj hubárčenia Vám to všetkým musím len pripomenúť, aby Vám na krásne úlovky nesiahol nik iný.

Pred nedávnom som telefonovala so svojimi starými rodičmi, ktorí mi s veľkou radosťou oznámili, že hríbov rastie toľko, že nevedia čo s nimi. Ešte v ten víkend som sa zbalila a vyrazila som ich navštíviť na stredné Slovensko. Spočiatku som si myslela, že preháňajú, no názor som zmenila veľmi rýchlo. V momente, keď som uvidela plný stôl krásnych a zdravých dubákov rozhodla som sa, že si vyjdem na prechádzku do lesa aj ja. Ako som povedala, tak som aj urobila. Keďže mi les v blízkosti starých rodičov nebol neznámy, neváhala som ani na sekundu.

Výsledok stál skutočne za to! Ešte nikdy som v lese nevidela to, čo tento rok. Hnedé klobúčiky mladých dubákov sa vynímali spomedzi lístia a dreva. Bol to skutočne neopísateľný pohľad.

Ak ste vášnivým hubárom aj Vy, neváhajte a naplánujte si prechádzku do lesa v čo najbližšom čase. Určite neprídete s prázdnym košíkom.

Zdroj: ČoJee.sk