Vrece s rapovými skladbami a albumami sa neroztrhlo len na Slovensku, ale aj u bratov v Českej Republike. Len pár chvíľ dozadu nás a aj svojich fanúšikov potešil novým vyhlásením o vydaní EP mladý a ambiciózny, lyricky zdatný NOVACANE. Pre niekoho ešte možno neznáme meno, pre nás rozhodne jeden z najväčších objavov poslednej doby v oboch krajinách. My sme sa mu trochu pozreli na zúbok a zistili sme viac o novom pripravovanom EP, o jeho živote, kariére a trochu sme načreli aj do budúcnosti. Čítaj rozhovor a dozvieš sa viac!?

 

 

Tak sa nám trochu predstav. Ako si sa vlastne dostal k hudbe a samotnému rapu? Kto ťa k nemu priviedol a ako dlho sa tomu už venuješ aktívne?
Ono to bolo už strašne dávno. Už ozaj dávno. Je to preto, že mám v rodine človeka, ktorý robí v hudbe. Približne keď som mal 6 rokov, zobral ma prvý krát do štúdia a od tej doby som sa okolo toho tak nejak pohyboval. Samozrejme, som to nebral seriózne. Ale až keď som mal 13, som začal tak viac rapovať. A vlastne čo sa tomu tak viac venujem sú cca posledné 2 roky.

Základ o tebe vieme. Mňa zaujal ten názov Nezávislý. Ako vznikol a prečo taký názov? Čo ťa k tomu viedlo?
Album som pomenoval po tom, čo ma chcel strašne podpísať jeden človek. Ja som ho nepodpísal, no on ma strašne uháňal aby som do toho išiel. Keď sa tak nestalo, začal ma strašne hejtovať a dissovať, proste ohovárať ma a tak. A ja som napísal v podstate diss track a na základe toho som si povedal, že dám ešte ďalší track, a potom som dal ďalší a ďalší a ďalší a nahral som asi 6 vecí a hovorím si nie, to rovno dám EP. A to je dôvod, prečo som si povedal že Nezávislý je ten správny názov. Pretože nie som podpísaný a nechcem byť podpísaný.

Existuje nejaký label, ktorý keby sa ti ozval, dokázal by si si s nimi predstaviť spoluprácu?
Jediný, koho by som asi podpísal ako label je Mafia Records. Pretože si myslím, že Tomáš je asi jediný schopný človek, ktorý dokáže robiť fakt veľké veci a dokáže sa postarať.

Čo máš už za sebou? Skladby, album alebo už dáke to EP? Objaví sa niektorá z tvojich posledných skladieb aj na tomto EP?
Tak posledne som vydal vec s Otisom a Cigom s názvom Snaha, na čo si už môžete pozrieť aj klip. Potom som mal vydať album, kde malo byť 15 vecí. Mal ísť vonku 11. 11. 2017, ale celé sa to pokašlalo. Album bol nahraný ale nakoniec nešiel vonku. Začalo sa to všetko kaziť a ľudia mi písali, prečo sa to nevydáva. Nepohodol som sa s jednou firmou, resp. sa tam niečo stalo a CD sa proste nevytlačilo. Čakal som na to dlho a komunikácia bola stále na tej úrovni že áno, už sa to robí a zasa nič. A nakoniec som si povedal, že kašlem na to a postupom času som začal pracovať na nových veciach. A povedal som si že to je asi znamenie. Tie veci čo som tam mal síce boli väčšinou v angličtine a proste som sa na to vysra*, bral som to že to tak má byť, asi to nebude úplne top to dávať. Som človek, ktorý verí na to, že keď niečo nejde, tak to proste netreba siliť a tlačiť na to. A pri tomto novom EP šlo všetko proste prirodzene, proste som len písal a písal, až som sa nakoniec prepísal k EP.

Čo klipy k albumu? Chystáš nahrávať ešte ďalšie okrem klipu na skladbu Snaha? A čo featy? Prezraď mená, ktoré budú na albume hosťovať?
Klipy chcem dať 4 a chcem dať featy. K tým klipom ešte neviem, či to stihnem pred vydaním, ale urobím určite nejaký snippet pred tým, ako bude EP vonku. Prezradím vlastne už všetky mená, ktoré tam budú. Bude tam so mnou napríklad Maxo, ale aj Adiss a určite spomeniem, že sa tam objaví aj Vladis. Viac ale vyčítajú všetci na samotnom trackliste k albumu.

 

 

Takže 8 skladieb. Chystáš sa aj na turné s touto vecou? Chystáš teda dáku špeciálnu show k albumu?
Shows ma strašne prestali baviť. Neviem, nejak sa nechystám, ani to neriešim. Ja som povedal, že nie som full time rapper a robím to preto, lebo ma to baví. Nechcem to nasilu hrotiť, uplne že shows a všetko. Ale možno v budúcom roku, možno aj dáky festival. No zatiaľ nič neplánujem.

Vieš nám povedať aj cenu, za ktorú si budeme môcť kúpiť Nezávislý? Kde ho budeme môcť nájsť a zakúpiť? Môžme očakávať aj predpredaj, alebo album pustíš už rovno hotový medzi fanúšikov?
Cenu ti ešte neviem povedať, zatiaľ som nad tým nepremýšlal. Bude sa predávať určite na mojom novom webe, ktorý spustím pravdepodobne 4. alebo 5. mája a pravdepodobne na Ruka Hore. A predpredaj asi nebudem spúšťať.

Dobre, povedz čo merch? Chystáš na nás niečo? Čo tak napr. tričká, mikiny a podobne?
Merch uvidím podľa toho ako pôjde album. Aby sa nestala taká vec, že ho dám natlačiť a bude potom zbytočný.

Novacane, my ti ďakujem za rozhovor a samozrejme držíme všetky palce, aby tentokrát dopadlo všetko tak ako má. A nech sa predaj EP Nezávislý vydarí podľa tvojich predstáv. Chcel by si ty niečo ešte odkázať svojim fanúšikom prostredníctvom tohoto článku?
Ja ďakujem a ďakujem za rozhovor. Dúfam, že sa EP bude páčiť. Myslím, že sa na ňom dosť pracovalo, tak verím, že si každý nájde svoje. Thanks Peace And Keep Listening Good Music.

Tak sme sa teda dozvedeli snáď všetko podstatné o novom albume od Novacane. Nezabudni ho samozrejme lajkovať na Instagrame!?