Prezident talianskeho futbalového klubu Juventus Turín Andrea Agnelli poprel kontakty s fanúšikmi, ktorí sú v spojení s organizovaným zločinom.
Talianska futbalová federácia (FIGC) preveruje aj ďalších troch funkcionárov úradujúceho majstra Serie A, ktorí mali dať niektorým priaznivcom permanentky za účelom narúšania priebehu zápasov. Federácia sa domnieva, že klub bol v rokoch 2011 až 2016 v spojení s tzv. skupinou „ultras“, ktorú vyšetrujú pre napojenie na mafiu.
Vyšetrovanie závisí od dokumentov, čo poskytli štátni zástupcovia zaoberajúci sa trestnou činnosťou v regióne Piemont. FIGC uviedla, že prípad posunula disciplinárnej komisii, a ak Agnelliho a jeho kolegov uznajú vinnými, potrestajú ich. „Vnímam to ako pokus poškodiť dobré meno Juventusu. FIGC sa hrá na prokurátora namiesto toho, aby preskúmala nezrovnalosti v predaji vstupeniek, na základe čoho nás obvinili,“ povedal Agnelli a dodal, že všetci podozriví v tejto kauze spolupracovali s turínskymi prokurátormi, ktorí po vypočutí svedkov pozastavili vyšetrovanie bez obvinení proti Juventusu.
Prezident „starej dámy“ zároveň uviedol, že sa nebráni výpovedi pred parlamentnou komisiou, ktorá sa zaoberá vyšetrovaním mafie, rozprával sa s ňou už aj právny zástupca klubu.

ZDROJ: TASR