V poradí už šiesty ročník bežeckých pretekov Red Bull 400 sa aj tento rok teší na stovky nadšencov pohybu, ktorých na štartovacej čiare privíta už 5. augusta 2023. Ako tomu už tradične býva, všetci bežci, milovníci výziev ale aj blázniví lovci zážitkov sa opäť stretnú v Tatrách, kde ich cieľ bude jasný – čo najrýchlejšie vybehnúť na skokanský mostík K120 na Štrbskom plese. V pretekoch sa stretnú štyri kategórie, a bežať tak budú môcť ženy, muži, no podať výkon budete môcť aj v mužskej štafete či v zmiešanej štafete zloženej z dvoch žien a dvoch mužov. Tak čo, bude to za kilečko alebo si idete po rovných 400?

Všetko čo potrebujete vedieť nájdete na tomto odkaze.

NAJŤAŽŠÍCH 400 METROV V ŽIVOTE

Že 400 metrov zvládnete ľavou zadnou? Tak to ste ešte zrejme nezažili Red Bull 400. Veľký skokanský mostík na Štrbskom je stále rovnako strmý a vo výške 1346 m n. m. sa aj tento rok chystá poriadne vytrápiť všetkých účastníkov. Od štartu na jeho vrchol je to síce iba 400 metrov, no rovinku si užijete len v úvodnej časti trate. Po nej vás už čaká iba rapídne stúpanie. Vedeli ste, že spomedzi všetkých podujatí Red Bull 400 je naša 400-ka tou najstrmšou? Podať takýto výkon hodný kráľa síce nie je žiadna sranda, ale ten pocit sebaprekonania, vyplavených endorfínov a dychberúceho výhľadu na krásne slovenské hory vraj za to určite stojí!  Tak čo, prekonáte na trati seba alebo svojich súperov?

VIAC O RED BULL 400

Ak si chcete Red Bull 400 vyskúšať nanečisto, tak si skúste zabehnúť 40 poschodovú budovu. Málo? Pulzová frekvencia sa vám vyšplhá zo 70 úderov za minútu na 200, nohy oťažejú pod 10-násobkom bežného objemu kyseliny mliečnej a vy otestuje vlastné odhodlanie aj chuť bežať na vrchol mostíka. Keď sa však vyšplháte až hore, ten pocit bude rozhodne stáť za to.

Zo skúseností vieme, že štartovné na Red Bull 400 mizne rýchlejšie teplé rožky, preto s registráciou príliš dlho nevyčkávajte. Či už sa zúčastníte ako jednotlivec, alebo nám ukážete s kamarátmi vášho tímového ducha, všetko sa počíta. Tak či onak si zabezpečíte zážitok na celý život! Registrovať sa môžete pár klikmi TU.

Pre čo najčerstvejšie informácie sledujte @redbullsk na Instagrame a TikToku.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj: Daniela Kianicová, RedBull / Foto: Jan Kasl, Filip Nagy