Otázky o budúcnosti Arsenea Wengera na lavičke Arsenalu dominovali na sobotňajšej tlačovej konferencií po prehre londýnskeho tímu na ihrisku West Bromwichu Albion 1:3 v 29. kole najvyššej anglickej futbalovej súťaže.
Šesťdesiatsedemročný francúzsky kouč je v nemilosti mnohých fanúšikov Arsenalu už dlhší čas. Tlaky na jeho odstúpenie nabrali na sile po dvoch debakloch s Bayernom Mníchov v Lige majstrov, kde „kanonieri“ inkasovali od nemeckého šampióna dovedna desať gólov. Počas zápasu s West Bromwichom sa dokonca nad štadiónom objavilo malé lietadlo s transparentom, na ktorom bol nápis „Wenger von“.
„Nemám čas pozerať sa niekam inam. Sústredím na svoju prácu bez ohľadu na to, čo si myslia ostatní ľudia. Sme vo veľmi zlej situácii, prehrávame jeden duel za druhým. Tak zle sme na tom neboli dvadsať rokov a to je momentálne omnoho dôležitejšie než moja budúcnosť,“ uviedol Wenger, ktorý vo funkcii pôsobí od roku 1996.
Arsenal po štyroch prehrách z uplynulých piatich zápasov Premier League stráca na prvú štvorku päť bodov, no v porovnaní so štvrtým FC Liverpool má jeden zápas k dobru. „Bude veľmi ťažké opäť sa tam dostať, ale musíme bojovať do posledného zápasu. O dôsledkoch sa môžeme porozprávať, až keď sa nám to nepodarí. Naša práca vyzerá asi tak, ako keď máte problém s motorom. Môžete nájsť veľa chýb, ale kľúčové je určiť najzásadnejšiu,“ dodal Wenger, ktorý v sobotu prišiel o brankársku jednotku. Zraneného Petra Čecha musel už v prvom polčase vystriedať David Ospina.

Zdroj: TASR