Slovenský hokejista Branko Radivojevič priviedol ako kapitán českého tímu Bíli Tygři Liberec spoluhráčov k zisku Prezidentského pohára pre víťaza základnej časti extraligy. Obhajoba majstrovského titulu však nebude v play off jednoduchá, myslí si strieborný aj bronzový medailista z MS.

Liberec má pred posledným kolom základnej časti štvorbodový náskok pred Třincom, trofej pre víťaza v nej dokázal obhájiť. Prvýkrát viedol tím z pozície kapitána 36-ročný slovenský útočník. „Pred sezónou by to bral určite každý. Mužstvo sa obmenilo, ale ukázalo vnútornú silu. Hráme trochu iným štýlom, nie je to tak ofenzívne, ale na druhú stranu sme obetavejší a verím tomu, že pre súperov aj nepríjemnejší,“ vyjadril sa ku kvalite tímu Radivojevič.
Víťazstvo po základnej časti však neznamená nič, pretože podľa kapitána libereckého tímu sa len teraz začína kľúčová časť sezóny: „Podstatná časť je len pred nami. Tento rok si nemyslím, že sme jasný kandidát na zisk titulu. V play off však bude šesť alebo sedem tímov, ktoré môžu v pohode extraligu vyhrať. Budú rozhodovať detaily a chyby, ktoré dokáže súper potrestať.“
Radivojevič si tiež cení fakt, že pred sezónou ho zvolili za kapitána tímu. „Som rád, že nám doteraz sezóna vyšla dokonale aj keď nás len čaká podstatná časť. Každopádne je príjemné byť kapitánom družstva, ktoré je v tabuľke hore a neprežíva nervy tímov, ktoré hrajú dole,“ citoval idnes.cz útočníka Liberca, ktorý uviedol, že podobne ako pred rokom, si ani v tejto sezóne v duchu zachovania tradícií nesiahnu hráči na Prezidentský pohár. „Nie je dôvod niečo meniť. Minulý rok to fungovalo,“ dodal Radivojevič.

Zdroj: TASR

https://twitter.com/bilitygrilbc/status/837314342257295360