Kurt Cobain bol spoluzakladateľ a frontman skupiny Nirvana a zároveň jedna z najväčších hviezd 90. rokov 20. storočia. Po jeho smrti sa dnes dostáva na dražbu nielen jeho oblečenie, ale taktiež aj hudobné nástroje. Aká je vyvolávacia cena?

V novembri 1993 odohrala slávna skupina Nirvana legendárny koncert v rámci série MTV Unplugged v New Yorku. Na tomto koncerte si Kurt zahral na gitare, ktorá pôjde do dražby.

Upravený akusticko-elektrický hudobný nástroj Martin D-18E z roku 1959 ponúkne v online dražbe 19. júna aukčný dom Julien’s Aucti­ons so sídlom v Kalifornii. Vyvolávacia cena je jeden milión dolárov. Predpokladá sa, že gitara sa predá až za dvojnásobok vyvolávacej ceny!

Rovnaká dražba ponúkne záujemcom aj ďalšie Cobainove memorabílie, napríklad čiernu elektrickú gitaru Fender Stratocaster, ktorú mal v roku 1994 na turné In Utero Tour. Vyvolávacia cena je 60 000 dolárov. Taktiež sa ponúka aj strieborná košeľa, ktorú mal spevák vo videoklipe k piesni Heart-Shaped Box z roku 1993. Vyvolávacia cena tejto košele je 10 000 dolárov.

Minulý rok v októbri sa na aukcii predal za 334 000 dolárov jeho sivozelený obnosený a cigaretou vypálený sveter, ktorý mal na spomínanom koncerte v New Yorku a môžete ho vidieť aj na obrázkoch.

Zdroj: pravda.sk | Foto: tumblr.com