Španielska krimiséria Elite sa dočkala tretieho pokračovania. Po dvoch úspešných sériách si tak môžeme pozrieť ďalšie osudy hlavných hrdinov, ktoré sú opäť poprepletané závažným zločinom. Naplnilo však toto pokračovanie očakávania alebo ide len o ťaženie z niekdajšej popularity? 

Trojica študentov Samuel (Itzan Escamilla), Nadia (Mina El Hammani) a Christian (Miguel Herrán)  z chudobných pomerov sa dostane vďaka štipendiu na prestížnu súkromnú strednú školu Las Encinas. Avšak tento stret dvoch rôznych vrstiev nebude mať šťastný koniec a končí sa vraždou mladej študentky Maríny. Z tejto vraždy je obvinený Samuelov brat Nano (Jaime Lorente). Samuel sa preto rozhodne očistiť jeho meno a zistiť kto naozaj zavraždil Marínu. Urobí preto všetko, a tak sa zapletie s Carlou (Ester Expósito), ktorá vie o tomto zločine viac ako priznáva. Aby zistil, kto je vrah, nafinguje s pomocou Maríninho brata Guzmána (Miguel Bernardeau) svoje zmiznutie. To zlomí Carlu, ktorá si myslí, že Samuel je mŕtvy a povie polícii pravdu o tom, že vrahom je Polo (Álvaro Rico). Ten je však pre nedostatok dôkazov prepustený a vracia sa naspäť do školy. 

Tretia séria seriálu je zameraná na posledný ročník študentov na Las Encinas. Príbeh je rovnako, ako pri predošlých sériách, prepletený tragickou udalosťou, a to tentokrát úmrtím Pola na maturitnom večierku. Okrem toho sledujeme osudy hlavných postáv, ktoré výrazne ovplyvnila Marínina vražda. Snahy o to posunúť sa v živote ďalej, ale aj plánovanie budúcnosti po škole, nie sú naozaj jednoduché. Pocit nespravodlivosti voči krivo obvinenému Nanovi, po slobode chodiaci vrah, či zákerná choroba, to všetko zasiahne životy študentov počas ich posledného roku na strednej škole. 

Celkovo môžeme zhodnotiť, že ide o najslabšiu sériu tohto španielskeho seriálu. Kriminálny motív je dosť potlačený a dej  sa zameriava najmä na život postáv. Nechýbajú ani veľké párty, drogy, či šteklivé scény. To všetko patrí k životu elity. Jednotlivým epizódam občas chýba dynamika alebo naopak, obsahujú príliš prehnané situácie. Aj napriek nedostatkom, ale nejde o to najhoršie, čo môžete vidieť. Neohúri vás to, no ani nesklame. Ponúka to zaujímavé ukončenie celého príbehu a ostáva iba otázkou, či má tento motív ešte čo ponúknuť. Vzhľadom k tomu, že Netflix potvrdil pokračovanie Elite ešte štvrtou a piatou sériou, bude zaujímavé sledovať, čo dokážu tvorcovia ešte vymyslieť. Dúfajme len, že to nepôjde na úkor kvality a nebudeme svedkami ďalšieho nekonečného seriálu bez pointy.