Marks sa v novej skladbe venuje INTERRUPCII!? Zložitá téma, rozdielne názory. Skladba má však pomáhať a šíriť osvetu!

Jeden z našich obľúbených interpretov Marks vydáva novú skladbu s názvom ŽIVOT JE ZÁZRAK ft. Lenka Laššová. Skladba sa venuje téme interrupcií, no nesie v sebe odkaz, ktorý viacerí ľudia prehliadajú!?

Jeho hudba nie je povrchná a ani žiaden egotrip. Marks, tak ako sme u neho zvyknutý, sa vo svojich skladbách dostáva do hĺbky. Neraz jeho slohy a bary pomáhajú, motivujú alebo aj poučujú. Tak ako je to aj v tomto prípade.

Marko “Marks” Parničan túto skladbu vydal práve v období, keď táto téma rezonuje v politických kruhoch a často ich rozdeľuje na viacero táborov. Nebol to však zámer, pretože text k tejto skladbe vznikol pred rokom. Vyjadril sa k nemu samotný Marks a veci uviedol na správnu mieru.

View this post on Instagram

Link v bio.🙏 Áno, témou novej skladby je INTERRUPCIA. Keď som túto skladbu, PRED ROKOM!!! napísal, ani by ma nenapadlo, že v čase, kedy ju budem vydávať, to bude tak extrémne rozoberanou témou. Vlnu kritiky a pohoršenia od samého začiatku očakávam. Avšak, skôr ako poniektorí vyjadríte svoj hnev, pozrite si prosím najprv samotný videoklip a prečítajte informácie, ktoré sú na jeho začiatku a v popise. Táto skladba nebola vytvorená preto, aby vyvolávala výčitky, bolesť, či niekoho odsudzovala. Sústreďuje sa na budúcnosť a jej snahou je pomôcť. Téma interrupcie je veľmi zložitá, nepríjemná a ťažko sa k nej vyjadruje všeobecne. My narážame hlavne na tie situácie, ktoré vznikli z nerozvážnosti, či nezodpovednosti a dôvody ich riešenia interrupciou sú v prvom rade sebecké a egocentrické. Nechceme hodnotiť extrémy, akými je napríklad otehotnenie po znásilnení, či veľké riziko ohrozenia života matky a podobne. V mojom záujme nie je prikazovať, ani zakazovať, ale nenásilnou cestou vyvolať v ľuďoch, ktorých sa to týka, spontánny záujem sa ešte aspoň raz zamyslieť nad tým, čo sa práve chystajú urobiť. V ideálnom scenári to aj prehodnotiť. Skladbu som vytvoril so zámerom podporiť ženy, no aj mužov, ktorí sa nachádzajú pod silným tlakom situácie, či okolia. Vždy som hudbu tvoril s víziou pomáhať ľuďom, s len najlepšími úmyslami. Ďakujem všetkým ľuďom, čo to cítili rovnako ako ja a pomohli mi zhmotniť tento projekt. Pevne verím, že nejedno semeno padne na úrodnú pôdu. 🙏✌️ #sperma

A post shared by Marko Parničan (@marky__marks) on

Obrazovú podobu skladby si zobralo na starosť Imagine Productions a odviedlo parádnu prácu. Môžme iba skonštatovať, že Marks zahral na citlivú strunu, no po zhliadnutí videa a vypočutí skladby to určite nie je kritika a ani pohoršenie. Je to skôr o posolstve, šírení osvety a dodaní odvahy.

Musíme dodať, že Marks avizuje vydanie nového albumu. Čerstvý otec a manžel kolegyne z hudobnej brandže DJ Sofi F nám prezradil, že album je takmer celý napísaný a termín jeho vydania bude zrejme už koncom tohoto roka. My sa teda tešíme a určite pristane aj v našej redakcii.

Čítajte ďalej

JOIN THE DISCUSSION