Chcete sa niekam vybrať cez leto, ale už vás nelákajú hrady, zámky, múzeá, galérie ani historické budovy? Každý rok si zarezervujete pobyt pri mori, no už ani piesočná pláž nie je to, po čom vaše srdce túži? Na svete sú mnohé bizarné miesta, monumenty a čudné turistické atrakcie, ktoré sa oplatí vidieť aspoň raz za život.

Každý z nás je spätý s nejakým miestom, ktoré má napríklad spojené s jedinečným zážitkom či snom tam vycestovať. Niektoré destinácie na našej zemeguli sú ale skutočnými záhadami. Pripravili sme si pre vás tie najzvláštnejšie miesta našej planéty.

Milujete dobrodružstvo, adrenalín a radi cestujete? Tak si začnite šetriť peniažky, pretože tieto miesta sú síce ďaleko od vášho domova, no rozhodne stoja za pozretie!

Krvavé vodopády, Antarktída

Tento zvláštny prírodný úkaz sa dá jednoducho vysvetliť. Prečo je vodopád červený? Na vine je obyčajné železo. To sa nachádza v nezamrznutej vode pod povrchom ľadovcov. Keď sa dostane na povrch, v styku s atmosférou začne oxidovať a sfarbovať sa do červena.

Brána do pekla, Turkmenistan

Ak niekto hľadá inšpiráciu na ilustráciu zla, Brána do pekla (Dvere do pekla) je tou správnou voľbou. Plamene sú tu neustále od roku 1971, kedy tento zdroj zemného plynu odhalili sovietskí petrochemici.

Sanqingshan, Čína

Ak ste videli sci-fi film Avatar, toto prostredie vám musí byť dobre známe. Národný park Mount Sanqingshan ukrýva jedinečnú prírodu a skaly, ktoré boli veľmi pekne znázornené vo filme.

Salar de Uyuni, Bolívia

Ide o najväčšiu soľnú pláň na svete a zároveň o prírodné zrkadlo. Je pozostatkom prehistorického jazera Tauca. Po daždi zrkadlí oblohu a v tej chvíli nastáva ten najúžasnejší pohľad. Veď presvedčte sa sami!

Jazero Hillier, Austrália

Voda tohto jazera má sýto ružovú farbu a nie je teda divu, že patrí medzi najväčšie turistické atrakcie. Väčšina jazier tejto farby získala svoje zafarbenie vďaka vodnej riase, ktorá produkuje červené farbivo. Vedci ale zistili, že tú jazero Hillier neobsahuje. Do dnešného dňa je teda jeho farba záhadou. Kúpanie je v jazere prísne zakázané!

Reynisfjara, Island

Reynisfjara je pláž na Islande a patrí medzi najkrajšie pláže sveta. Nachádza sa mimo tropických oblastí. Čiernu farbu tejto známej piesočnej pláže má na svedomí aktivita sopky Katla.

Zdroj: milujemcestovanie.sk & invia.sk | Foto: tumblr.com