Veľa ľudí si v stave opojenia alkoholom kúpila niečo, čo neskôr zrejme ľutovali. Či už to bolo Apple pero, drahá kabelka, niekto vraj aj opustený dom niekde na samote. Jeden mladý muž to zrejme ale prepískol viac, ako očakával.

Volá sa Payton, pochádza z Minneapolis v Minnesote. Na svojom twitter konte sa priznal, že sa posledný deň v roku tak zmastil, že si adoptoval mláďa kengury. No neprišiel na to hneď. Jeho príbeh je spätý s Austráliou už dlhšie, keďže ako sám napísal, študoval tam 5 rokov v Adelaide.

Zrejme mi to prišlo ľúto, keďže počas tohto obdobia v tejto krajine, ktorú mám veľmi rád, akurát zúrili ničivé požiare. Zrejme ma ten príbeh chytil za srdce a tak som neváhal.

Čo je ale na tom zaujímavé!? Peyton na to prišiel až o pár týždňov neskôr. Keďže sa lámal rok, obnovoval veľa služieb, a tak platbu 5 dolárov, ktorá každý týždeň odchádzala z jeho účtu, považoval len za poplatky, dane alebo tak niečo. Neskôr mu to však prišlo čudné, pretože žiadna služba nebola spoplatnená týždenne a začalo mu to vŕtať v hlave. Po bádaní a spájaní „bodiek“ zistil, že peniaze odchádzajú na účet enviromentálnej skupiny s účelom zachrániť divé zvieratá. Vo svojich mailoch tiež dobádal potvrdenie, v ktorom sa uvádzalo:

Ďakujeme za Váš dar! Vaše sponzorstvo pôjde na všetky druhy zvierat, ktoré to potrebujú, vrátane toho zraneného menom Poppy.

https://twitter.com/peytnhaag/status/1232764287707422720

Takto teda zistil, že si adoptoval klokanie mláďa. Je však smutné, že organizácia, ktorú touto sumou podporoval, neposielala všetky peniaze tak, ako deklarovala. Preto sa Peyton rozhodol svoje príspevky ukončiť. Nemal však srdce ich zastaviť úplne, a preto si vybral inú a spoľahlivejšiu nadáciu a teraz sponzoruje dve zranené klokanie mláďatá. Jeho príspevok s opisom čo sa stalo sa stal veľmi populárny, na sociálnej sieti Twitter mu za jeho „nešikovnú“ pomoc ďakovalo množstvo ľudí.

Zdroj: boredpanda.com, twitter.com / foto: pixabay.com / boredpanda.com