Nikdy by som si nebola pomyslela, že práve Nitra sa stane prameňom šírenia nákazy koronavírusom. Toto krajské mesto je na tom až natoľko zle, že muselo zaobstarať chladiaci box pre tých, ktorým sa Covid-19 stal osudným. Stanovenie prísneho zákazu vychádzania snáď netreba ani bližšie spomínať. Ak sa plánujete dostať do Nitry, ďaleko nezájdete. Policajné hliadky sú na každom kroku a sú veľmi prísne a neústupčivé. Dbá sa na prísne dodržiavanie pravidiel a bez negatívneho testu sa nikam nedostanete.

Nitra a Košice spustili plošné testovanie | Aktuality.sk
Nitra: Ďalší hospitalizovaní aj mŕtvi. Borovú strážia - SME | MY Nitra

Nitrianske nemocnice sú na tom veľmi zle, priam katastroficky. Z každej strany počujem, že koronavírusu podľahol ďalší lekár či zdravotná sestra. Infikovaných pacientov je skutočne mnoho a kapacita lekárskeho personálu je naozaj na zaplakanie. Nepočúvam o ničom inom ako o chladiacich boxoch, ktoré sú určené pre statočných ľudí, ktorí podľahli tomuto zákernému vírusu. Pre každého jedného z nás je to naozaj obrovská a stresujúca záťaž, ktorá nás sprevádza v poslednom období.

Zemetrasenie vo vedení nitrianskej nemocnice: Odvolali aj generálnu  riaditeľku | Nitra24.sk

Myslím si, že horšia situácia na Slovensku ako je teraz ešte nebola. Ale to je len môj subjektívny pohľad, každý môže zastávať iný. Toto zákerné ochorenie poznačilo v istom smere aj mňa. Pred dvoma dňami odišla medzi anjelov moja rodinná známa, ktorá nemala silu bojovať. Hoci bola v nitrianskej nemocnici hospitalizovaná pre onkologické ochorenie v pokročilom štádiu, nečakané problémy s dýchaním ju docela zničili. Keď sa jej k rakovine pridružil koronavírus, vedeli sme, že je zle. Hoci bola vždy silnou bojovníčkou s úsmevom na tvári, nemala síl ďalej bojovať.

Bývalý československý reprezentant opustil tento svet: Majster Európy  zostane v našich srdciach | Športky.sk

Sama som si myslela, že toto ochorenie nie je také závažné. Bola som toho názoru, že ľudia priveľmi zveličujú. Teraz viem, že som sa mýlila. A práve preto nechápem ľudí, ktorí sa nechránia rúškom. Stretla som sa už častokrát s tým, že človek si ide medzi ostatných a rúško drží v ruke. Ľudia, prosím Vás chráňme sa a nepodceňujme naše zdravie. Musíme si uvedomiť, že sme v celej tejto situácii spolu. Len spoločnými silami dokážeme tento zákerný vírus poraziť. Pomáhajme si navzájom!

Ako ochrániť planétu | Dixo.sk

Zdroj: cojee!?|Foto: mynitra.sme.sk