ESKO je mladý, iba 19 ročný chalan z Levíc a len nedávno vydal svoj sólový track s názvom Ilúzia, ktorý je o ľuďoch, ktorí súdia bez toho, aby človeka poznali. Inšpiroval sa nepodarenou spoluprácou z roku 2015.

Ale najprv si teda predstavme jeho. Každý má svoj sen a každý musí spraviť ten povestný prvý krok. Niekto je pri ňom podporovaný talentom, iný zasa tvrdou prácou a chuťou niečo dosiahnuť. ESKO hudbu a rap ako taký počúva odmalička, keď prvý krát počul skladbu Dáva mi od KF. Už v 13-tich rokoch zaznamenal svoje prvé pokusy o napísanie textov, ale k samotnému rapu sa dostal, keď mal 15 rokov. Spojil sily s ďalším raperom a vydali spolu dosť nepodarený track, ktorý nezožal úspech, ale skôr hejt, ktorý bol mierený na jeho výzor. To viedlo k ich rozpadu a ESKO sa vydal po vlastnej osi. Dlhšie nič nevydal, avšak, ako nám sám povedal:

„Pol roka som nevydal nič, nemal som istotu a všetko, čo som napísal bolo zlé. Po pol roku som si vybral tému, o ktorej som napísal track – Ilúzia. Vyjadruje názor na ľudí, ktorí súdia bez toho, aby človeka poznali a bez toho, aby vedeli, čím si prešiel. „

Takže vlastne môžme povedať, že jeho nový a prvý počin je o jeho neúspechu a o tom, s čím sa stretol po vydaní spolupráce. Je pochopiteľné, že kritika by mala byť konštruktívna, zasahovať do oblasti hudby a nehodnotiť výzor interpreta.

V skladbe sa objavuje aj náznak osobného príbehu. Iste, je to každého vec a viac sa dozviete po vypočutí.

Čo ale ESKO vie je to, kam smeruje a kam budú jeho kroky viesť. Nechce byť ovplyvnený hudbou niekoho iného, napodobňovať jeho hlas alebo flow. Nechce písať texty o živote iných, ako je to niekedy zvykom. Nechce ani žiaden egotrip!

„Chcel som robiť egotripy ako debil hneď na začiatok. Ale uvedomil som si, že to čím som si prešiel si zaslúži väčšiu pozornosť ako egotrip.“

Necháme každého, aby posúdil sám. #RAPTALENT ESKO a jeho prvá skladba Ilúzia. Odhodlaný zlepšovať sa a niečo dosiahnuť – uvidíme, čo teda príde v ďalšej skladbe.