Netflix predstavil ďalšiu sériu zo zákulisia Formuly 1. Pokračovanie dokumentárneho seriálu Drive to Survive (F1: Túžba po víťazstve) spustil na svojej platforme 28. februára. Oproti prvej sérií priniesla divákovi exkluzívny pohľad do zákulisia všetkých desiatich tímov. Podarilo sa však naplniť očakávania? 

Po úspešnom minuloročnom debute dokumentárnej série o Formule 1 si aj tento rok môžu fanúšikovia tohto športu vychutnať desať “nadupaných” epizód. Streamovací gigant Netflix tentokrát zmapoval dianie vo všetkých tímoch. Oproti predošlej sérií sa tak v dokumente objavujú aj Ferrari a Mercedes. Netreba však očakávať, že každá epizóda je venovaná jednému tímu. Napríklad Alfa Romeo a Racing point sa v seriáli takmer vôbec neobjavujú. 

Celkové spracovanie tohto dokumentu je tak “50 na 50”. Počas desiatich epizód sa tvorcovia snažili zamerať až na príliš veľa dejových línií, čo veľmi nedosiahli. Dej epizód nie je chronologický, ale zameriava sa buď na fungovanie jednotlivých tímov, alebo na prelomové udalosti sezóny. Okrem záberov z pretekov, môžeme sledovať napríklad situáciu s Pierrom Gaslym. Ten po niekoľkých neúspešných pretekoch prichádza o svoje sedadlo v Red Bulle a vracia sa naspäť do Toro Rosso. Ďalej vidíme cestu Alexandra Albona, ktorý Gaslyho v Red Bulle nahrádza. Rovnako ako v prvej sérií môžeme vidieť dianie v tíme Haas, ktorému tvorcovia venovali naozaj veľa pozornosti, alebo Daniella Ricciarda a jeho začiatky v Renaulte.   


Aj napriek menším nedostatkom ide o zaujímavý dokument, ktorý si užijete. Jednotlivé epizódy nie sú príliš dlhé a majú od tridsiatich do štyridsiatich minút. Dej je dynamicky, ale ako sme už spomínali, občas trošku nedotiahnutý do konca. Možno úplne nenadchne skalných fanúšikov Formuly 1, pretože sa v podstate nedozvedia nič nové, ale cieľom tejto série je najmä spopularizovať tento šport a to sa podarilo.

Zdroj: Netflix.com, Youtube.com