Slovo karanténa síce znie dosť na prd, no nemusí to byť až také príšerné. Zrazu máme veľa voľného času, s ktorým nemáme čo robiť. Byt je uprataný, obed navarený….čo teraz? V redakcii sme dali dokopy pár tipov, ktoré vás zamestnajú a spríjemnia pobyt doma.

  • Netflix

Tento web môžeme považovať za zázrak storočia. Čas, ktorý pred ním strávime síce nebude využitý veľmi plnohodnotne, no Netflix ponúka aj rôzne dokumenty, ktoré predsa len „obohatia“ vaše životy. Ak nie ste dokumentárny typ, nájdete tam rôzne filmy a seriály, ktoré si získajú vaše srdcia. Ale dosť o Netflixe, veď ten hádam poznáte všetci.

  • Veľké jarné upratovanie

Nebudeme si klamať…lepší čas na jarné upratovanie už
nebude. Čoskoro (snáď) nás opäť zavalia povinnosti, ktoré nás budú stáť mnoho času a zároveň vyčerpávať. Prečo by sme sa teda nemohli postaviť pred plnú skriňu a vybrať z nej kúsky, ktoré už nenosíme?

  • Začnite cvičiť!

Nie, nepotrebujete na to posilňovňu. Síce v nej nájdete množstvo činiek a strojov, vďaka ktorým sa budete cítiť ako The Rock, no tento pocit vám môže dopriať aj domáce cvičenie. Facebook, YouTube a Instagram sú plné videí a obrázkov, ktoré vám priblížia ako na to. Ak vám to však nestačí, kľudne si môžete nájsť výzvy, ktoré vás k tomu (snáď) dokopú.

  • Vráťte sa ku knihám

Že knihy už nie sú in? Sú! Každý z nás ma na poličke
pár kníh, ktoré čakajú na svoju chvíľu. A čakajú už dosť dlho…Nedostali
sme sa k ním kvôli povinnostiam v práci alebo v škole. V prípade,
že svoje nadmerné množstvo voľného času trávite v kresle pred TV, skúste
vypnúť TV a do rúk vziať knihu, na ktorú si zuby brúsite už poriadne dlho.

  • Spoločenské hry

Socializovanie sa formou spoločenských hier môže byť občas problémom, najmä ak ich hráme s rodinou. Teraz si však spoločnosť nevyberieme, takže to musíme risknúť! Aktivity, Alias, Monopoly, Človeče nehnevaj sa (pre náročnejších Človeče opi sa) alebo klasický žolík. Človek by ani
neveril, že sa dokáže takto zabaviť s rodinou.

  • Písanie záverečnej práce

Úplne bez srandy. Vážne, ľudia, ako ste v záverečnom ročníku vysokej školy, prečo sa do toho nepustíte? Fajn, väčšina z vás je možno v závere, no stále sa nájde veľa exotov, ktorí radi riešia veci na poslednú chvíľu. Vhodnejšia chvíľa už nebude. A viac času asi tiež nie.

  • Naučte sa nový jazyk

Haha, humor. No nie. Ak sa chcete naučiť nový jazyk, nepotrebujete k tomu jazykové školy a podobne. Stačí pohľadať v AppStore a je to. Najznámejšia je aplikácia DuoLingo, ktorá ponúka mnoho jazykov hravou formou. Je len na vás koľko času tomu denne venujete, ale pamätajte: čím
viac, tým lepšie. Pre vás.

 

Náhľadový obrázok: pixabay.com