Muž, ktorý v pondelok nákladným autom prerazil bezpečnostné bariéry na Lafayettovom námestí neďaleko Bieleho domu vo Washingtone, bol obvinený z vyhrážania sa zabitím americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi a viceprezidentke Kamale Harrisovej.

K incidentu, pri ktorom sa nikto nezranil, došlo v pondelok krátko pred 22.00 h miestneho času. Nákladné vozidlo šoféroval 19-ročný Sai Varshith Kandula z amerického štátu Missouri, oznámila polícia.

Televízne zábery ukázali, že policajti našli vo vozidle vlajku s nacistickým symbolom. Muž vyšetrovateľom povedal, že chcel zabiť amerického prezidenta a prevziať vládu v krajine.

Biden bol o incidente informovaný v utorok ráno, povedala hovorkyňa Bieleho domu Karine Jean-Pierreová. Podľa jej slov sa prezidentovi uľavilo, že sa pri nehode nikto nezranil a poďakoval sa agentom a policajtom za ich promptnú reakciu.

Kandula čelí viacerým obvineniam vrátane poškodenia federálneho majetku a vyhrážania sa zabitím, únosom, či ublížením prezidentovi, viceprezidentke alebo ich rodinným príslušníkom, priblížila polícia. Dodala, že vo vozidle neboli nájdené zbrane.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj: TASR, redakcia ČoJee!? / Foto: youtube.com