Každý rok sa zlepšujeme v rôznych oblastiach. Vyvíjajú sa modernejšie technológie, objavujú sa doposiaľ neznáme miesta, vyrábajú sa nové vakcíny a lieky proti všelijakým chorobám. Ľudia nepoznajú hranice! Tentoraz prišli s nápadom, aký tu ešte nebol, no nebudú si ho môcť dovoliť všetci.

Dievčatá, isto už od mladého veku snívate, že keď príde váš Deň D, tak sa vaše dlhoročné plány stanú zrazu skutočnosťou. Nádherné biele šaty ako z rozprávky pre princezné, družičky-kamarátky v rovnakých šatách po vašom boku a muž pred oltárom, ktorému konečne môžete hovoriť, že je to ten pravý. Uvažovali ste niekedy aj nad tým, kde sa vaša svadba a následne hostina bude odohrávať? Určite áno, o tom nepochybujem. Viete si ju však predstaviť vo vesmíre?

svadba v prírode
svadobná hostina

Svadba vo vzduchu, nad Zemou, vo vesmíre

Firma s názvom Space Perspective so sídlom na Floride ponúkne ľuďom v blízkej budúcnosti príležitosť zosobášiť sa vo vesmíre. Táto spoločnosť má k dispozícii obrovské balóny s kapacitou 8 osôb na jeden balón. Balóny budú môcť vyletieť do výšky 30 kilometrov nad zemou, čo znamená, že poletia približne trikrát vyššie ako lietadlá. Cesta do tejto výšky bude trvať dve hodiny.

vesmírne balóny

Jedinečné lety sú naplánované na šesť hodín a z balónov budete mať oveľa krajší výhľad ako z paluby lietadla. Prečo? Užijete si výhľad na našu planétu nielen z jednej perspektívy, ale čaká vás až 360-stupňový zážitok. Aspoň na pár hodín sa môžete cítiť ako slávni astronauti.

výhľad na planétu Zem

Spoločnosť Space Perspective prezradila aj odhadovaný rok letu a nezabudla spomenúť ani cenu. Balóny poletia do vesmíru v roku 2024. Jeden let vás bude stáť neuveriteľných 106 tisíc eur. Svadba je, veru, drahá záležitosť, tak či tak si buchnete poriadne po vrecku.

Tak, ako ste na tom? Začnete šetriť na originálnu svadbu vo vesmíre alebo radšej ostanete pri svadbe vašich snov?

spoločnosť Space Perspective

Zdroj: unilad.co.uk | Foto: pixabay.com, cnn.com & theverge.com