Vždy ma teší, keď narazím na človeka, ktorý ma presvedčí o tom, že za originálne veci nemusíme cestovať na koniec sveta a zaplatiť za ne celý majetok. Vždy ma teší, keď objavím človeka, ktorý je odborníkom v tom, čo robí. Vždy ma teší, keď spoznám človeka, ktorý dáva svojim výrobkom meno a dokazuje, že staré techniky nepatria do koša a že s istým vylepšením sa dajú využiť aj v dnešnej dobe. Vždy ma teší, keď si výrobky takéhoto talentovaného človeka môžem pozrieť znova a znova, a predsa v nich neustále nachádzam niečo nové a jedinečné. 

Typickým príkladom je ruská umelkyňa Vera Shimuniaová, ktorá je zrejme ten najtrpezlivejší človek na svete. Špecializuje sa na výšivky krajiniek, pokojne nazývaných aj ako malé umelecká dielka, ktoré vyšíva s obrovskou vášňou, so zmyslom pre detail a s citom pre ručnú prácu. Nemožno sa preto čudovať, že pod jej rukami krajinky doslova ožívajú, a tak láska k jej práci z každého takéhoto ,,mini dielka“ doslova srší.

Na tvorbu pôsobivých krajiniek umelkyňa používa krížový steh vytvorený z farebných bavlniek, čím svojim dielkam vdychuje život a nám vyráža dych. Preto sa vám miestami môže zdať, že nejde ,,iba“ o výšivku, ale rovno o umeleckú fotografiu s vysokým estetickým cítením. Umelkyňa svoje originálne a rozmanité dielka neváha zdieľať na svojom účte na Instagrame https://www.instagram.com/shimunia/, kde si ich môžete nielen pozrieť, ale aj zakúpiť a tešiť sa z nich každý deň 😉. Mňa Verina tvorba veľmi potešila. Poteší aj teba?

Takto prebieha samotná výroba:

https://www.instagram.com/p/BdM525Khmj_/?taken-by=shimunia

https://www.instagram.com/p/BhD8WU-n5i7/?taken-by=shimunia

https://www.instagram.com/p/Bg_tRt2ne13/?taken-by=shimunia

https://www.instagram.com/p/BgWy_Z_AKz7/?taken-by=shimunia

https://www.instagram.com/p/BgAuQbghT2k/?taken-by=shimunia

https://www.instagram.com/p/Bffg2NbB8yZ/?taken-by=shimunia

https://www.instagram.com/p/BeQ9W5EBtuM/?taken-by=shimunia

https://www.instagram.com/p/BeAPTWfhSRw/?taken-by=shimunia

https://www.instagram.com/p/BZIncpiBskM/?taken-by=shimunia

Zdroj: Instagram.com