Toto je príbeh o dvoch mladých ľuďoch, konkrétne o matke, ktorá počas pandémie koronavírusu a vo svete plnom chaosu a paniky priviedla na svet dve deti, a to identické dvojčatá.

Manželia žijúci v štáte Čhattísgarh v Indii dali svojim novorodeným deťom veľmi netradičné mená. Narodili sa im dvojčatá rôzneho pohlavia, dievčatku dali meno Corona a chlapčekovi Covid.

Obaja sa totiž narodili počas celosvetovej pandémie koronavírusu, ktoré spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19. Matka tvrdí, že síce pôrod bol nakoniec úspešný, ale s manželom museli v živote prekonať niekoľko prekážok a chceli, aby ten deň bol pre nich nezabudnuteľný. Práve kvôli tomu sa rozhodli pre tieto mená. Otec mená obhajuje tým, že sú samo o sebe krásne, nakoľko corona v latinčine znamená koruna.

Manželský pár objasnil, že mená ich potomkov budú navždy pripomínať ťažké situácie, ktorým čelili v období pandémie. Uvidíme o pár rokov, aká bude reakcia detí na to, že rodičia ich pomenovali po víruse, ktorý má na svedomí desaťtisíce ľudských životov.

Zdroj: webnoviny.sk