Slovensko proti Ugande nezvíťazilo, z okliešteného výberu sa presadil len Žilinčan Vavro.

Slovenská futbalová reprezentácia, ktorá vycestovala na prípravný futbalový zápas do Abú Zabí si zmerala sily z účastníkom APN Ugandou. Tréner Ján Kozák do národného výberu povolal najmä náš ligový výber.

Kozákovci nezachytili úvod stretnutia, keď sa v prvej polovicu prvého polčasu náš súper presadil hneď dva krát. Najprv skóroval Oloya, neskôr v 15. Mitúte po schrumáži v našom pokutovom území druhý krát rozvlnil sieť Miya. Slováci mali síce v držaní lopty nad svojim africkým súperom prevahu, avšak rýchla a kombinačná hra, na ktorú náš ligový výber nevedel zareagovať, bola rozhodujúca.

V druhej polovici stretnuia sa súper prezentoval opäť živším futbalom, slovenskí sokoli naopak postupným protiútokom. Po chybe brankára Odongkara sa vyrazená lopta dostala na kopačky 20 ročného mladíka Vavra, ktorý pohodlne skóroval. Síce sa Slováci dostali na dostrel jedného gólu, bol to práve náš súper, ktorý ako ďalší rozvlnil sieť. V 77. Minúte Uganda zahrávala štandardnú situáciu, na center si najvyššie vyskočil Massa, ktorý prudko namieril medzi tri žrde, ktoré bránil od polčasu vystriedaný Trnavčan Jakubech. Slovákom sa už záverečný tlak vyprodukovať nepodaril, a tak konečný hvizd rozhodcu znamenal, že ani v piatom meraní síl Slovenska s africkým súperom neznamená pre nás plný bodový zisk.

Výber Jána Kozáka teraz čaká v Abú Zabí až do štvrtka, 12. Januára, keď si zmeria sily z výberom Švédska. Tak isto aj Švédi odohrali v tento deň prípravný zápas proti africkému súperovi. Úšpešný neboli, keď nestačili na výber Pobrežia Slonoviny a prehrali 1:2.

V najbližšom „ostrom“ kvalifikačnom zápase 26.03.2016 sa Slovensko bude snažiť uchmatnúť tri body na ihrisku nevyspitateľnej Malty, necelé tri mesice neskôr na ihrisku Litvy. Dúfajme teda, že sa chalanom podarí nadviazať na úspešnú kvalifikáciu na Euro 2016 a z ihrísk súperov prinesú domov 6 bodov.