Leto je už síce definitívne za nami a s ním aj čas vytúžených dovoleniek, no sychravé počasie, chladný vietor a blížiace sa zápočtové obdobie priam nabádajú na posledný tohtoročný výlet za hranice Slovenska. Pokiaľ vám ostali nejaké peniažky navyše a patríte k tým, ktorí ešte váhajú a nejakú krátku dovolenku zvažujú, ponúkame vám niekoľko skvelých inšpirácii na ubytovanie. Ak ste však z letnej brigády minuli úplne všetko, namiešajte si aspoň Sex on the beach alebo si dajte pohár vareného vínka a zapojte predstavivosť na plné obrátky!

1. Fínsko – Kakslauttanen Arctic Resort

Ak chcete vyskúšať niečo nové a jedinečné, nevadí vám chladnejší vzduch a v zime veľké množstvo snehu, v Laponsku si prídete na svoje. Kakslauttanen je známy svojimi termálnymi sklenenými iglu, v ktorých budete mať famózny výhľad na okolitú prírodu, hviezdy a polárnu žiaru priamo z postele. Čo sa týka stravy, v resorte sú dve reštaurácie s tradičnými fínskymi pochutinami, kde môžete vyskúšať špeciality zo sobieho či losieho mäsa.

2. Svätá Lucia – Ladera Resort

Pre všetkých milovníkov karibskej exotiky je Ladera to pravé orechové. Cena ubytovania síce vysoko presahuje rozpočet bežného študenta, no určite stojí za to. Ponúka výhľad na Karibské more, na pohorie Piton zapísané v zozname svetového dedičstva a  každý suit má svoj vlastný bazén, čo ocenia hlavne milovníci súkromia. Návštevníci majú k dispozícii reštauráciu s karibskými špecialitami, vínnu pivnicu či tematický bar.

 

3. Zanzibar – The Manta Resort

Keď už hovoríme o exotike a súkromí, aj Zanzibar ponúka niekoľko hotelov, ktoré spĺňajú tieto kritériá. Najvýnimočnejší z nich je však The Manta Resort nachádzajúci sa na ostrove Pemba a to z jedného dôvodu – ponúka „tradičnú hotelovú izbu“ na otvorenom mori. Drevená chatka sa vznáša priamo na vode a spálňa sa nachádza štyri metre pod hladinou. Pre niekoho môže byť tento fakt pomerne desivý a na niečo také by si netrúfol, no tí odvážnejší určite zažijú nezabudnuteľnú noc.

 

4. Maldivy – Conrad Maldives Rangali Island

Najväčšou dominantou tohto luxusného hotela je pravdepodobne presklená podmorská reštaurácia Ithaa. Kávičku či obedík si teda môžete vychutnať v obklopení žralokov a rýb najrôznejších druhov. Okrem iného je však výnimočná aj poloha resortu, keďže je postavený na dvoch oddelených ostrovoch prepojených mostom.

 

5. Francúzsko – Attrap’Rêves

Aj nie príliš vzdialené Francúzsko poskytuje v rámci ubytovania niečo úplne jedinečné a neobyčajné. Podobne ako Kakslauttanen, aj Attrap’Rêves poskytuje nocľah v priehľadných iglu, no tie nie sú vyrobené zo skla ale zo špeciálneho plastu. Rozložené sú na väčšej ploche priamo v prírode, aby zamilovaným párikom poskytli dostatok súkromia a skvelý výhľad zároveň.

 

6. Švédsko – Icehotel

Najväčším ľadovým hotelom na svete sa pýši malá švédska dedinka Jukkasjärvi. Pravdepodobne nie je potrebné písať, čím je tento hotel zaujímavý a je jasné, že človek ktorý obľubuje minimálne tridsať stupňov Celzia v tieni tomuto miestu na chuť nepríde. Hotel je však naozaj prestížny a stráviť v ňom noc stojí približne 177€.

 

7. Keňa – Giraffe Manor

Ako už z názvu vyplýva, Giraffe Manor sa môže chváliť stádom žiráf žijúcich v neďalekom centre. Každý deň v čase raňajok a večere sa tieto majestátne zvieratká presunú k vile, kde vopchajú hlavy do okien a čakajú na maškrty od návštevníkov. Africké safari teda máte priamo na dlani a stret s najvyšším živočíchom na svete je bezpodmienečne zaručený!

 

8. Čile – Montaña Mágica Lodge

Na záver netreba zabudnúť ani na túto jedinečnú chatu, ktorá púta pozornosť hlavne svojim vzhľadom. Je postavená v tvare kopca, úplne obrastená vegetáciou a dokonca má aj vlastný trvalý vodopád. Nachádza sa v nej len 9 izieb, interiér je drevený a okrem nádherného prostredia si môžete vychutnať aj vnútorný bazén či wellness centrum.