Nie je veľkým prekvapením ak poviem, že „ženy- plavovlásky” to nemajú v živote vôbec jednoduché. Teraz nemám na mysli rôzne vtipy na osobu plavovlások a ani nič podobné. Žienky, ktoré sa vyznajú aspoň sčasti do sveta módy mi dajú veľmi rýchlo za pravdu ak poviem, že starostlivosť o blond vlasy je skutočne náročná. Existuje však zopár trikov vďaka ktorým môžeme vyzerať ešte lepšie ako v skutočnosti vyzeráme.

  1. Pozor na obočie!

Nie nadarmo sa hovorí, že blond vlasom veľmi tmavé obočie nepristane. Nie je to žiaden mýtus, ale holý fakt. Farba obočia by mala byť primeraná k farbe vlasov, aby celá osobnosť pôsobila krásne a prirodzene. Vedeli ste, že obočie by nikdy nemalo byť tmavšie ako korienky Vašich vlasov?

Ako na krásne obočie - Dobré rady a nápady

2. Čistota- pol života!

Tento osvedčený trik sa nevzťahuje len na blond vlasy, no na všetky farby vlasov. Pravidelné umývanie vlasov Vám zaručí želateľný výsledok a v neposlednom rade aj krásny vzhľad. S umývaním to však netreba preháňať. Zaujímavosťou je to, že ženy s blond farbou sa musia o vlasy starať dvojnásobne, keďže mastnota a nečistoty sa najviac ukážu práve v blond vlasoch.

Veda zvaná „správne umývanie vlasov“ 1. časť - Navlasy.sk - blog

3. Nedajte dopustiť na prirodzenosť!

Melír a ani farbenie nikdy nie je na škodu. Avšak pozor! Nikdy to netreba s farbou ani melírovaním preháňať. Vždy sa odporúča melír cca 1-2x do roka, nikdy nie viac. Po čase by ste nemali zabúdať ani na to, že prirodzená farba je tá pravá a mali by sme občas na ňu aj poukázať.

Komu sa hodia blond vlasy? A ktorý odtieň je TOP? - krasaastyl.sk

4. Kulma, žehlička, fén? POZOR!

Je viac než len očividné, že žehličku na vlasy, kulmu či fén v priebehu svojho života použila každá žena. Pravdou je však to, že práve za pomoci týchto moderných nástrojov sú vlasy bližšie k lámaniu a oslabeniu. Po umytí vlasov sa odporúča obmedziť fénovanie a uprednostniť čerstvý vzduch, ktorý je vzhľadom k našim vlasom viac zdraviu prospešný.

Ako vybrať domáci či cestovný fén na vlasy? Najlepší je s ionizátorom. |  TopByvanie.sk

Zdroj: svetevity.sk| Foto: krasaastyl.sk, navlasy.sk