LÁSKA! Cit, ktorý slovami nemožno ani opísať. Vyznanie lásky, horúce bozky pod čerešňou či romantické prekvapenie pre našu spriaznenú dušu. 14. február je deň, ktorý už o krátky čas zasvieti v našom kalendári. Deň, v ktorý by sme si mali vyznávať lásku ešte viac, ako kedykoľvek predtým.

Mnoho ľudí zastáva presvedčenie, že deň svätého Valentína je prostým výmyslom, ktorý nám zatemňuje myseľ. Opak je však pravdou. Prenesme sa cestou histórie tohto sviatku a pochopíte význam sviatku lásky. Existoval predstaviteľ tohto sviatku? Predstavte si, že áno. Deň svätého Valentína je poznačený záhadami. Tie hovoria o troch svätcoch, ktorí majú významné postavenie v histórii tohto sviatku. Prvým bol svätý Valentín, ktorý trpel v Afrike so svojimi spoločníkmi. Druhým svätým bol biskup z Interamny a tretím bol rímsky kňaz Valentín z 3. storočia. Najznámejší príbeh povráva o Valentínovi z 3. storočia.

Valentín! 

Skutočná historická osobnosť, o ktorej sa píše mnoho legiend. Najznámejšia kresťanská legenda hovorí o svätom Valentínovi, ktorý predstavoval mučeníka za vlády cisára Claudia II. Tento panovník bol známy vojnami, ktoré viedol vo svete. Jeho armáda však nerada vstupovala do boja, v ktorom stáli na pokraji smrti. Nechceli opúšťať svoje domy a rodiny. Claudius neuznával ženatých mužov a z toho dôvodu zakázal v Ríme všetky sobáše. Valentín bol rímskym kňazom, ktorý porušoval panovníkov príkaz. Tajne oddával zamilované páry, čo sa mu stalo aj osudným. 14. február sa stal dňom jeho posledného výdychu. Pred popravou napísal Valentín milostný list dcére väzenského dozorcu, do ktorej sa zamiloval. To bolo prvé valentínske prianie, ktoré na svete vzniklo. V roku 469 pápež Gelasius ustanovil práve 14. február za pamätný deň svätého Valentína, čím sa stal patrónom všetkých zaľúbených. Musím vyzerať čo najlepšie! Typická ženská fráza, ktorá práve na deň svätého Valentína naberá na intenzite. Neviete aký účes sa bude páčiť Vašej láske? Nechajte sa inšpirovať! Najobľúbenejšie valentínske účesy, ktoré sa stali populárnymi nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku.
Zdroj: ČoJee.sk|Foto: pinterest.com