Tanec je v živote veľmi dôležitý a mnohí ľudia majú k nemu skutočne blízko. Vedeli ste, že Medzinárodný deň tanca sa pripisuje práve 29. aprílu? Rytmus, radosť zo života, vášeň, no v neposlednom rade aj emócie. To všetko v nás vyvoláva jedine TANEC.

LAC (Les Ballets de Monte-Carlo)

Väčšina ľudí tanec miluje. Práve pri ňom zabúdajú na svoje trápenia či starosti. Nie jeden človek začne okamžite tancovať v rytme svojej obľúbenej pesničky. Na piesne však netancujú len ľudské bytosti. Výnimkou nie sú ani zvieratá. Nestrácajte čas a zatancujte si na svoju obľúbenú pieseň aj Vy. Práve dnes máte na to najväčšie právo.

Les Ballets de Monte-Carlo's 'LAC' - Dance Informa Magazine

Prvýkrát s týmto dňom na počesť tanca prišla svetová kultúrna organizácia – Medzinárodný divadelný inštitút. Každý rok v tento deň sa spoločne stretávajú rôzni talentovaní tanečníci, choreografi, baletní tanečníci a milovníci dobrej hudby z rôznych kútov sveta. Spoločným stretnutím každoročne oslavujú s radosťou deň, ktorý je venovaný len tanečným krokom či kreáciám.

Ballets of Monte-Carlo Wow Thousands in Venice and Athens

Ak sa necítite práve najlepšie, siahnite po svojej obľúbenej piesni a nechajte sa viesť samotným tancom. Uvidíte, že už po malej chvíľke Vám opäť vyčarí úsmev na tvári a budete sa na svet pozerať omnoho optimistickejšie.

Zdroj: zenskyweb.sk| Video: YouTube.com| Foto: hellomonaco.com, limelightmagazine.com.au