Populárny hit The Fox (What Does The Fox Say?) z roku 2013 má na svedomí bratské duo Ylvis. Táto veselá dvojica pochádza z mesta Bergen (Nórsko). Prvotne bola pieseň určená ako vtip pre jesennú premiéru 3. série ich show I kveld med YLVIS (Dnes večer s Ylvis).

Už za 4 dni sa podarilo niečo úžasné. Pieseň The Fox mala za takýto krátky čas 7 miliónov zhliadnutí. Za necelý mesiac mal klip 350 miliónov videní a dnes (29.7. 2020, pozn. redaktora) má 947 miliónov zhliadnutí.

Pieseň do akustickej verzie prespievalo niekoľko umelcov.
Jedným z nich je nemecký spevák Michael Schulte, ktorý svoju spevácku kariéru odštartoval v roku 2008. Na svojom youtubovom kanáli uverejňoval covery piesní. V roku 2012 sa zúčastnil prvej série speváckej súťaže The Voice of Germany a umiestnil sa na bronzovom mieste. V tom istom roku vydal aj svoj debutový štúdiový album s názvom Wide Awake. Neskôr reprezentoval Nemecko na pesničkovej súťaži Eurovision Song Contest 2018, kde si vyspieval 4. priečku.

Pozrite si jeho akustický cover piesne The Fox.

Pieseň The Fox si zaspievala aj speváčka a herečka z Malajzie a Singapuru Cheryl K. Speváčka je známa tým, že naspievala song Money (That’s What I Want) k filmu Crazy Rich Asians. Pieseň možno počuť na začiatku a aj na konci spomínaného filmu.

Vo videu nižšie si môžete vypočuť jej cover piesne The Fox, kde ju na gitare doprevádza Darren Teh.

Do akustickej verzie tento song prespievala aj kanadská speváčka a skladateľka Jessica Allossery. Jej cover má na YouTube viac ako jeden milión zhliadnutí, čo určite teší aj samotnú speváčku Allossery.

Ktorý z týchto coverov sa Vám páči najviac?

Zdroj: cs.wikipedia.org, en.wikipedia.org, imdb.com, YouTube.com|Foto: YouTube.com|Video: YouTube.com