Veľká cena Austrálie je oficiálne zrušená. Preteky v Bahrajne a Vietname sú zatiaľ odložené. Sezóna Formuly 1 sa pravdepodobne začne koncom mája.

Tím McLaren v štvrtok informoval o svojom odstúpení z VC Austrálie. Dôvodom bolo potvrdenie koronavírusu u jedného z mechanikov tímu. Ďalších štrnásť zamestnancov, ktorí s ním prišli do úzkeho kontaktu, zostáva na dvojtýždňovej izolácií v hoteli.

Pretek sa mal pôvodne konať bez publika, ale následne aj vďaka nátlaku ostatných tímov, oznámili, že Veľká cena Austrálie je zrušená. Dnes FIA informovalo aj o odložení pretekov v Bahrajne a Vietname v súvislosti s rýchlo sa šíriacim koronavírusom. V oficiálnom vyhlásení ďalej uvádzajú: „Formula 1 a FIA bude naďalej úzko spolupracovať s promotérmi v Bahrajne a Vietname, monitorovať situáciu a preskúmavať možné alternatívne termíny pre tieto podujatia.” Predpokladaný začiatok tejto sezóny by mal byť koncom mája. 

https://www.instagram.com/p/B9qCzbYCsTF/

Aj piloti F1 považujú tento krok za správny. Na sociálnych sieťach sa k tomu vyjadrili Hamilton, Bottas, Leclerc a mnohí ďalší. „Som sklamaný, že nemôžem pretekať na svojom domácom podujatí tu v Melbourne a odštartovať sezónu. Napriek tomuto ťažkému rozhodnutiu, ktoré prišlo si myslím, že každý dokáže pochopiť túto situáciu, ktorej sme ešte nikdy predtým nemuseli čeliť. Je mi ľúto fanúšikov, ktorí nás sem prišli podporiť,“ odkázal svojím fanúšikom Daniel Ricciardo.

Zdroj: Formula1.com, Fia.com, F1.sk