Vítame Vás pri prvej časti futbalových osobností alebo legiend z rôznych klubov na svete. V prvom čísle sa pozrieme na veľké futbalové klenoty. Dva sú z Anglicka, David Beckham a Steven Gerrad a tretí je z Francúzska, Zinedine Zidane. 

David Beckham

Celým menom David Robert Joseph Beckham ako 44 ročná klubová legenda nie len klubu Manchester United FC, ale aj Realu Madrid. Anglický reprezentant a jedna z najväčších futbalových osobností súčastnosti. Takýmito prívlastkami sa dá opísať osobnosť Davida Beckhama. Najlepšie futbalové roky prežil jednoznačne v tíme Alexa Fergusona a neskôr tak isto od svojho prestupu v roku 2003 do Realu Madrid. Excelentné priame kopy, usporiadaný rodinný život a manželstvo s Viktóriou – to všetko zdobilo a stále zdobí jeho kariéru. Okrem iného 6 násobný víťaz Premier League, 1 x Ligy Majstrov, 1 x titul v Španielsku, víťaz Super Cup a viacerých individuálnych ocenení vrátane Rádu Britského impéria. Momentálne pôsobí ako ambasádor, je tvárou viacerých módnych značiek vrátane tej svojej, venuje sa charite a svojej rodine. Jeho poslednou a zrejme najťažšou skúškou je rozhodnutie založiť v Miami vlastný futbalový klub Inter Miami FC. Môžme len dúfať, že ešte niekedy sa v Anglicku zrodí podobná futbalová „legenda“.

https://www.instagram.com/p/B8_iGQyBoA1/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/BNNLkvbhaOX/?taken-by=davidbeckham

Steven Gerrard

39 ročný bývalí Anglický reprezentant, dlhoročná opora a ikona klubu FC Liverpool. V tomto klube vyrastal a tak isto v ňom aj celý svoj život pôsobil. Legenda s číslom 8 tu strávila dlhých 17 sezón a posledné dva roky si futbal užíval v LA Galaxy a následne v roku 2016 ukončil svoju futbalovú kariéru. V Liverpoole bol často označovaný za „srdciara“ a na rozlúčke s ním nastúpili na zápas všetci hráči v dresoch s číslom 8. V Liverpoole dosiahol veľa úspechov a spája sa s ním aj najlepšie roky tohto klubu. Vyhral FA Cup, Pohár UEFA a v roku 2004 asi najdramatickejšie finále Ligy Majstrov, keď sa LFC podaril obrat z 0:3 na 3:3 a následný triumf v predĺžení znamenal pre Gerrarda najväčší úspech jeho kariéry. Odohral tu viac ako 500 zápasov a je samozrejmé, že Steven má už teda miesto v srdciach fanúšikov a tak isto je navždy spojený s Anglickým futbalom. Tak isto ako Davidovi Beckhamovi mu bol udelený Rad Britského Impéria.

https://www.instagram.com/p/B3h3wN7Jli_/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/BQAM1otjo8m/?taken-by=stevengerrard
https://www.instagram.com/p/BLqsJvwDb15/?taken-by=stevengerrard

Zinedine Zidane

Francúz, prezývaný „Zizu“ má však dvojité občianstvo, takže kedysi mohol reprezentovať aj Alžírsko. Futbalové začiatky má spojené s Francúzskom, konkrétne s futbalovou akadémiou AS Cannes. Tam sa dostal aj k seniorskému futbalu a začal žať prvé úspechy. Z tade zamieril do Bordeaux, s ktorým sa prebojoval do finále Pohára UEFA a vyhral Intertoto cup. V 1996 prestúpil do Juventusu, kde sa okamžite tešil 2 x z víťazstva v lige, talianskeho Superpohára a dva krát si dokonca zahral finále LM. V lete roku 2001 prestúpil do Realu Madrid a stal sa v tej dobe jednoznačne najdrahším futbalistom planéty. Bol strojcom úspechu v Lige Majstrov 2002. V roku 1998 sa stal majstrom sveta na domácom šampionáte, v roku 2000 majstrom európy a v roku 2006 ukončil futbalovú kariéru ako hráč Realu Madrid na MS vo finálovom súboji proti Taliansku legendárnou hlavičkou do hrude Matteraziho. Okrem iného bol Zizu ocenený od FIFA ako najlepší futbalista 20. storočia, vyhral Zlatú loptu. Aktuálne je už druhý krát trénerom svojho bývalého klubu, Real Madrid.

https://www.instagram.com/p/B7Y2K_7iGk0/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/BF_TX81K1DP/?taken-by=zidane
https://www.instagram.com/p/BEJMhjHq1MR/?taken-by=zidane

Zdroj: instagram.com, twitter.com, foto: facebook.com/davidbeckham