Ľudia hovoria o láske veľa vecí. Láska je čarovná. Láska oslobodzuje. Skutočná láska trvá navždy. Láska je jednoducho odpoveďou na všetky veci v živote. Zatiaľ čo niektorí to považujú za klišé, iní s tým majú skúsenosť a berú to ako fakt, ktorý je platný vždy a všade.

Občas narazíme na príbeh, ktorý pridáva platnosť tomu, čo ľudia hovoria o láske, najmä o tom, že s láskou je možné všetko! Toto je jedinečný príbeh dlhoročných manželov Forwardovcov. 🙂

Bill a Glad Forwardovci sú spolu viac ako 50 rokov. Počas celého spoločného života čelili mnohým prekážkam, vrátane nešťastnej udalosti z roku 2004, keď sa Gladine zdravie začalo znepokojivo zhoršovať, až jej napokon diagnostikovali Alzheimerovu chorobu.

Ich puto je tak silné, že sa to nedá opísať slovami. Dokonca aj ich spoločná vášeň k cyklistike ich drží pohromade. Každý deň si vyjadrujú lásku a ako sa vraví – dôležité sú skutky a činy, nie slová. Bill je toho dôkazom! 🙂

Pár trávil väčšinu času vonku, hlavne na bicykli. Bill tvrdí, že bicykle boli a sú neoddeliteľnou súčasťou ich života. Keďže Glad už nebola taká mobilná, ako bývala, a začala mať veľké problémy s chodením, zdalo sa, že ich vonkajšie aktivity nadobro skončili.

Bill sa však nevzdal a prisahal, že pre svoju ženu urobí čokoľvek. V tejto ťažkej dobe dostal nápad postaviť jej špeciálny bicykel, ktorý by mohla používať aj imobilná osoba. Vytvoril tzv. bicyklové kreslo. Nechýbali ani bezpečnostné pásy a opierky nôh.

,,Nepovažujem to za bremeno, považujem to za moju povinnosť starať sa o tú osobu, ktorú milujem celé tie roky. Glad je moja princezná a ja som jej princ,“ povedal Bill.

Zdroj & Foto: boredpanda.com