Súčasná pandemická situácia musela prispieť k radikálnym rozhodnutiam. Zákaz vychádzania nie je žiadnym prekvapením, avšak v istom smere je to naozaj veľmi obmedzujúce. Predstavte si, že sa potrebujete súrne dostať mimo vášho okresu, avšak ďaleko nezájdete.

Zákaz vychádzania a jeho dopad na zamestnávateľov a možnosti čerpania  príspevkov na mzdu zamestnancov v rámci rozšíreného programu „Prvá pomoc +“  | HAVEL & PARTNERS

Pred pár dňami bol môj rodinný známy nútený vycestovať do iného okresu pre drevo, ktoré ho malo zachrániť pred krutou zimou. Čo čert nechcel, to sa stalo. Na ceste stála policajná hliadka, ktorá ho ihneď na hranici okresu zastavila a nebola zvedavá ani na dôvod jeho nevyhnutnej cesty.

Zákaz vychádzania s výnimkami sa na Slovensku predlžuje do 14. novembra -  Webnoviny.sk

Súhlasím s prísne stanovenými opatreniami, avšak čo je veľa, to je veľa. Nosenie rúšok na verejnosti, ochrana prostredníctvom dezinfekčných prostriedkov a odstupy medzi ľuďmi! To všetko uznávam. Avšak čo sa týka zákazu cestovania z okresu do okresu, s tým vôbec nesúhlasím.

Policajné hliadky budú na hraniciach okresov i v mestách | Nový Čas

Aká veľká je pravdepodobnosť, že ak sa ocitneme v inom okrese, nakazíme sa? Podľa môjho skromného názoru určite nie väčšia ako tá, ktorá sa nám môže prihodiť v obchodoch. Keď sa v potravinách nachádza mnoho ľudí rôznych vekových kategórii, to neprekáža nikomu.

Robo dokonale opísal nakupovanie počas pandémie | Nový Čas

To stojí za zamyslenie. Treba si uvedomiť jeden podstatný fakt. Obmedzovanie stretávania sa s našimi rodinami ničomu nepomôže. Celá táto situácia ľudí ešte viac zneistí a zdeprimuje.

Od 24. októbra do 1. novembra je vyhlásený zákaz vychádzania, Ministerstvo  vnútra Slovenskej republiky

Zdroj: Čojee!?|Foto: webnoviny.sk