Každý študent bude so mnou určite súhlasiť ak poviem, že knihy nás v poslednom čase nenechajú vydýchnuť. Môže za to momentálne obdobie, ktoré je charakteristické skúšaním, písomkami a preverovaním vedomostí. Stres, záťaž, strach a úzkosť! Pocity, ktoré sú pre skúškové obdobie typické.

Nextech | Vzdelávanie na diaľku

Nepíšem to len tak. Sama som študentkou, ktorá čelí vysokoškolským povinnostiam, takže veľmi dobre viem, aké pocity Vás sprevádzajú. Za posledné týždne nevidím nič iné ako knihy. Už si ani nepamätám, kedy som mala deň pre seba, bez študijných povinností.

Online vzdelávanie: Skutočne vás niečo naučí? | Najmama.sk

Ako zvládať učenie a nezblázniť sa? Nič nie je také zložité, aké sa na prvý pohľad zdá. Vždy som si myslela, že ak sa začnem učiť dva mesiace vopred, bude to mať aj svoju účinnú dohru. Mýlila som sa. Tento semester som začala preferovať odlišný štýl učenia. Myslíte si, že ak si odpustím svoj obľúbený seriál, niečomu pomôžem? Vopred Vám vravím, že nie. Dlhé roky som sa vzdávala svojich obľúbených činností, obmedzila som pozeranie seriálov, počúvanie hudby, lebo som si myslela, že len v tom prípade sa budem môcť naplno venovať svojmu učeniu. Opak bol však pravdou.

Prečo sa nevzdať počas skúškového? | eduworld.sk

Tajomstvom k úspešnému učeniu je vhodne stanovený režim dňa. Raňajky by nemali v harmonograme chýbať. Skúste sa venovať aj domácim povinnostiam a pomôžte rodičom. Keď máte pocit, že ste manuálnej práce urobili dosť, vtedy je ten správny čas. Sadnite si, urobte kávu a pustite sa do učenia aspoň na malú chvíľku. Uvidíte, že vedomosti Vám naskáču do hlavy tak rýchlo, že si to nestihnete ani uvedomiť. Je to tým, že Vaša myseľ je voľná a pripravená na nasávanie vedomostí.

Osem tipov, ako sa nezblázniť počas skúškového obdobia | pisanieprac.sk

Ak máte pocit, že už ste pri učení strávili dostatok času, neváhajte a dobite svoj organizmus energiou. Tu platí jedno staré, známe pravidlo: Energia= čokoláda. Mne to vždy pomáha. Na krátky čas vybehnite na vzduch a sami pocítite, že Vaša myseľ je opäť pripravená na učenie.

Domáca čokoláda | Dobruchut.sk

Naozaj mi môžete veriť ak poviem, že odopieranie obľúbených činností nemá žiaden zmysel. Vyskúšajte! Za pokus nič nedáte! Nemáte čo stratiť!

12 tipov na úspešné zvládnutie skúškového | eduworld.sk

Zdroj: Čojee!?|Foto: comevo.com, eduworld.sk