Nehovorí sa nadarmo, že život bez kávy si mnoho z nás nedokáže ani len predstaviť. Nie je to žiaden mýtus, len čistý fakt. Tento horúci nápoj sa považuje za obľúbený takmer na celom svete. Horúca káva nielen že dobre chutí, krásne vonia… no má aj pozitívne účinky, o ktorých ste možno ani nepočuli.

Ste v strese? Máte psychické problémy? Ťažko tomu uveriť, no práve nápoj z čerstvo zaliatej kávy Vám môže byť nápomocný. Káva obsahuje kofeín, ktorý podporuje mozog, zlepšuje pozornosť človeka no svoj podiel má aj na krátkodobej pamäti, ktorá sa stáva lepšou a odolnejšou.

Čo sa stane s našou pleťou, keď prestaneme piť kávu? - Krása a móda - Žena  - Pravda

Môže slúžiť tento obľúbený tmavý nápoj aj ako prevencia? Predstavte si, že áno. Rakovina hrubého čreva je v súčasnosti veľmi častou chorobou, ktorá postihuje mnoho populácie. Predstavte si, že len jedno zrnko upraženej kávy obsahuje protizápalové a antioxidančné látky, ktoré umožňujú predísť takejto chorobe.

Môže pitie kávy spôsobiť nepríjemný telesný pach?

Alzheimerova či parkinsonova choroba sú tiež ochorenia, ktorými trpí každý druhý človek na svete. Verili ste, že práva káva umožňuje predchádzať týmto chorobám? Je to tak. Za pomoci vedeckých štúdií sa preukázalo, že ľudia, ktorí pijú pravidelne kávu, majú o 30 percent nižšiu možnosť toho, aby ich sprevádzala jedna z týchto chorôb.

Pokojne si mlieko do kávy pridávajte aj naďalej – Lovci šarlatánov

Vedeli ste?

Zdroj: plnielanu.zoznam.sk|Foto: cafeziaherbalcoffee.sk