Ľudia by mali v tomto nie jednoduchom období sedieť doma a chrániť seba i svojich najbližších. Nie všade je to však prioritou. V Taliansku navštevujú mladí ľudia súkromné večierky v podobe párty, aby sa nakazili zákerným vírusom. Prečo? Z dôvodu získania certifikátu a získania slobody.

Návšteva súkromného večierku za účelom nakazenia sa? Je to naozaj scestné, no v súčasnosti ma už nič neprekvapí. Mladí ľudia v Taliansku sa búria proti očkovaniu svojským spôsobom. Navštevujú rôzne podujatia s veľkými skupinami, aby získali certifikát o prekonaní covidu a nemuseli sa dať zaočkovať.

Korona-nekorona, na diskotékach v Taliansku to žije! Na opatrenia kašleme,  tvrdí Claudio | Topky.sk

V uzavretých miestnostiach, v ktorých sa nachádza čo i len jeden človek s delta variantom covidu, dokáže v zlomku sekundy nakaziť v priemere aj päť ľudí, ktorí sa nachádzajú v jeho blízkosti. Mnohí mladí ľudia si totiž myslia, že zákerný vírus nemá ďaleko od obyčajnej chrípky, no neuvedomujú si, že aj oni môžu skončiť v nemocnici.

Korona-nekorona, na diskotékach v Taliansku to žije! Na opatrenia kašleme,  tvrdí Claudio | Topky.sk

Podľa talianskej prokuratúry sa mladá populácia ľudí s jasným cieľom stretáva pred podnikom či reštauráciou, kde pravidelne dochádza k blízkemu telesnému kontaktu, ako napr. k objímaniu. Po takomto stretnutí zomrel už jeden muž a niektorí ležia na nemocničnom lôžku.

FOTO Šialenstvo v Taliansku: Ľudia zaplavili pláže aj bary, tučné pokuty za  toto správanie | Topky.sk

Mohlo by Vás zaujímať…

Zdroj: svet.sme.sk|Foto: teraz.sk