Slony, tigre, levy, zebry, medvede a iné. Živé tvory, ktoré sú nútené vystupovať predovšetkým v cirkusoch, čo im nie je vždy príjemné. Sloboda zvierat bola nulová, no Francúzsko riadne zakročilo a pristúpilo k radikálnemu rozhodnutiu. Zvieratá majú byť slobodné. Neberme im ich slobodu.

Žiadne vlastníctvo divých zvierat či nebezpečných šeliem. Žiadne predvádzanie v cirkusoch či na iných umelo vytvorených priestranstvách. Všetkému je koniec. Francúzsky prezident Emmanuel Macron prišiel s návrhom zákazu cirkusových predstavení na účet nevinných zvierat. Zakázal aj predstavenie s delfínmi. Macronova centristická strana túto situáciu a rozhodnutie nazvala historickým krokom v boji za slobodu zvierat.

Historický krok v boji za slobodu divých zvierat: Francúzsko odhlasovalo  zákaz ich využívania v cirkusoch | Nový Čas

Majitelia cirkusov s týmto rozhodnutím vôbec nesúhlasia a začínajú sa proti nemu doslova búriť. Niektorí majitelia apelovali na tom, že po schválení tohto rozhodnutia môžu zostať niektoré druhy zvierat opustené a bez domova.

Od 1. septembra v cirkusoch nesmú vystupovať skoro žiadne zvieratá. Má to  však háčik - Dobré noviny

„Ide o svojvoľný zákon, pretože v našich cirkusoch nie sú zvieratá týrané,“ uviedol pre AFP šéf francúzskeho Zväzu cvičiteľov cirkusových zvierat William Kerwich.

Koniec utrpeniu zvierat v cirkusoch: Od novembra v šapitó neuvidíme šelmy  ani opice

Mohlo by Vás zaujímať!

Zdroj:topky.sk|Foto: bratislava.dnes.24.sk