Existuje množstvo milovníkov filmov, ktorí si všímajú chyby nachádzajúce sa v snímkach, ale len málokto si uvedomuje, čo všetko sa za takými scénami ukrýva. Keď sa pozeráme na hotový film, veľmi nepremýšľame nad tým, ako sa tvoril, čo všetko museli herci obetovať a hlavne koľkokrát museli trochu riskovať. Prinášame vám zoznam zaujímavých faktov o filmoch, ktoré ste si doteraz určite pozreli minimálne raz.

Pretty Woman

O tejto informácii vie naozaj málo ľudí. Herečka Julia Roberts bola pri natáčaní filmu proti nahým scénam. Režisér sa preto vynašiel a nahradil ju profesionálnou tanečnicou Shelley Michelle. 

Titanic

Dokonca aj tento svetoznámy film odhaľuje zaujímavé fakty. Prvým faktom je scéna počas večere z prvej triedy, ktorá sa natáčala až dva dni. Bolo to preto, lebo práve v tejto časti sa natáčalo množstvo detailov, pohľadov zblízka a krátkych časových úsekov. Druhým faktom je dĺžka filmu. Kým Titanic klesol ku dnu, trvalo to presne 2 hodiny a 40 minút ako aj celý film. Samotná kolízia s ľadovcom trvala 37 sekúnd, čo je aj dĺžka kolíznej scény vo filme.

Armageddon

Armageddon je moja srdcovka! Vedeli ste, že NASA pravidelne ukazuje tento film počas svojho tréningového manažmentu? Noví manažéri dostávajú úlohu nájsť vo filme čo najviac chýb. Bolo ich nájdených už minimálne 68! Všimol si ich niekto z vás?

Sám doma

Tento film ste museli vidieť už aspoň stokrát! Určite každý z vás pozná Kevina, ktorý na Vianoce ostane doma úplne sám. Pamätáte si na scénu, keď Kevin vytiahne zarámovanú fotku, na ktorej sa nachádza Buzzova priateľka? V skutočnosti to je chlapec v dievčenskom oblečení a s mejkapom. Štáb si myslel, že by bolo príliš kruté, ak by sa na fotke nachádzalo dievča.

Vo štvorici po opici

Dr. Stu Price, ktorého hraje Ed Helms, po brutálnej noci zistí, že prišiel o svoj zub. Tvorcovia filmu na to však nemuseli použiť žiadne špeciálne úpravy, keďže Ed v skutočnosti tento zub nemá. Počas natáčania stačilo odstrániť implantát a svoju rolu mohol pokojne hrať ďalej.

Zrodila sa hviezda

Herec Bradley Cooper prezradil, že to bola práve Lady Gaga, ktorá ho presvedčila o tom, aby vo všetkých scénach skutočne spievali. Ako speváčka totiž neznáša, keď herci nesprávne otvárajú ústa pri pustenej hudbe. Všetky hudobné scény preto spievali priamo popri natáčaní, a to pomohlo Cooperovi zlepšiť svoje spevácke schopnosti.

Temný rytier

Pri príprave na svoju úlohu Jokera sa herec Heath Ledger schovával v motelovej miestnosti približne šesť týždňov. Počas tohto dlhého pobytu izolácie sa hlboko ponoril do svojej postavy. Venoval sa rozvíjaniu každého pohybu tváre, ale aj hlasu a smiechu.

Múmia

Občas aj príprava samotného filmu vie byť nebezpečná. Počas natáčania filmu Múmia sa stala jedna vážna vec. Hlavná postava takmer zomrela! Keď herec Brendan Fraser visel dole hlavou, zastavilo sa mu dýchanie a musel byť ihneď resuscitovaný.

Vykúpenie z väznice Shawshank

Táto scéna si veru zaslúži potlesk! Je to na prvý pohľad ľahká scéna, avšak natáčala sa neuveriteľných 9 hodín! Kameraman zachytáva rozhovor Andyho a Reda. Herec Morgan Freeman sa počas záberu hrá s loptičkou a nič nenasvedčuje tomu, že trpí. Na druhý deň natáčania došiel s obväzom obmotaného okolo ramena.

40 rokov panic

Ako môžete vidieť na obrázku, vo filme odstraňovali hlavnej postave ochlpenie z hrudníka. Vedeli ste, že herec Steve Carell musel tento postup zažiť doslova naživo? Režisér totiž trval na tom, aby emócie boli skutočné, preto túto scénu natáčali pomocou piatich kamier naraz. Ešteže im to vyšlo na prvý pokus!

Zdroj: noizz.sk & rewind.sk | Foto: tumblr.com