Písal sa rok 2013 a on sa pustil do nového vzrušujúceho vzťahu s Chisako Kakehi, 67-ročnou vdovou, s ktorou sa zoznámil cez japonskú dohadzovaciu agentúru. V priebehu dvoch mesiacov sa pár vzal, presťahoval sa k sebe a začal zdanlivo blažený život v meste Muko v Kjóte, kde začali novoročné oslavy v plnej zábave.

Isao Kakehi sa ale nového roka nedožil. 28. decembra sa stal štvrtou a poslednou obeťou japonského vraha „Black Widow“. Chisako Kakehi, teraz 74-ročná, je v cele smrti za vraždu troch romantických partnerov a pokus o vraždu štvrtého.
Vraždy sa začali v roku 2007, keď mala 61 rokov, ale unikala podozreniu, kým smrť Isaa Kakehiho nevyvolala policajné vyšetrovanie, ktoré viedlo k jej zatknutiu v roku 2014. Vyšetrovatelia prehľadávajú dom Chisako Kakehi a jej zosnulého manžela Isaa 20. novembra 2014 v japonskom meste Muko. V roku 2017 bola po jednom z najdlhších japonských procesov odsúdená na smrť. Odvolanie na zrušenie rozsudku tento rok v júni neuspelo. Použila dohadzovaciu agentúru, aby sa zoznámila so staršími obeťami a neskôr jednu po druhej otrávila.

Investigators search the home of Chisako Kakehi and her deceased husband Isao on November 20, 2014, in Muko, Japan.

Je to bezohľadný zločin založený na plánovanom a silnom vražednom úmysle. Prípad zaujal Japonsko a poukázal na nebezpečenstvo, ktoré na internete číha na starnúcich singles náchylných na milostné podvody. Pre ženu, ktorá sa stala neslávne známou v Japonsku, je o osobnom živote Chisako Kakehi verejne známe len málo. Kakehi, ktorá sa narodila v juhozápadnej prefektúre Saga v Japonsku, pracovala v tlačiarenskej továrni a za svojho prvého manžela sa vydala v roku 1969, keď mala 23 rokov. Ich manželstvo trvalo 25 rokov pred jeho smrťou na chorobu v roku 1994.
V roku 2007 vstúpila do vzťahu so 78-ročným Toshiakim Suehirom. Popoludní 18. decembra 2007 mal Kakehi obed so Suehirom a jeho deťmi. Suehiro užíval zdravotné doplnky, vďaka ktorým mohol Kakehi ľahko zamaskovať kyanidovú kapsulu ako jednu zo svojich tabliet a dať mu ju.

A car carrying Chisako Kakehi leaves the police station on November 20, 2014, in Muko, Japan.

Suehiro prežil – jediná zo štyroch Kakehiho obetí, ktorá to dokázala – ale zostala mu nevyliečiteľná vyššia dysfunkcia a porucha zraku. Podľa Asahi News zomrel o rok a pol neskôr na nesúvisiacu chorobu. O niekoľko rokov neskôr Kakehi sledovala svoju ďalšiu obeť. Masanori Honda bol v dobrej kondícii 71 rokov. V roku 2011 jeho cukrovka ustúpila do ľahkého stavu a často navštevoval športové kluby. Ponoril sa tiež do vzťahu s Kakehi. Aj keď nie je jasné, ako sa stretli alebo ako dlho spolu chodili, pár neskôr v tom roku povedal priateľom, že sa plánujú vziať. Nasledujúcu jar sa Kakehi presťahovala. 9.marca 2012 sa v obchode stretla s Hondou, potom sa obaja vydali svojou cestou. Okolo 17:00 hod. v ten deň stratil vedomie pri jazde na motorke. O necelé dve hodiny neskôr v nemocnici lekári potvrdili jeho smrť.

Dôkazy neskôr ukázali, že Kakehi nemala v pláne prežiť roky s Hondou. Dva mesiace pred jeho smrťou, v januári 2012, už začala tajne randiť s inými mužmi cez zoznamovaciu agentúru.

A police car carrying Chisako Kakehi leaves a detention facility in Osaka, Japan, on January 30, 2015.

Zdroj|Foto: edition.cnn.com