Premiérové filmy, do ktorých môžete nahliadnuť už o pár dní. Známe herecké talenty, napínavý dej či zápletka, ktorá dodá samotnému filmu poriadnu dávku extravagancie, tajomnosti či veľkého prekvapenia. Rozhodne sa máte na čo tešiť.

Jackass Forever

Pripravte sa na smiech, trhnutie, kričanie a poďakovanie svojim šťastným hviezdam, že nemusíte utrpieť ťažké zranenia, aby ste sa uživili. Dvadsať rokov po vydaní prvého filmu Jackass a 12 rokov od tretieho (medzi tým a týmto sa nachádza iba spin-off Bad Grampa) sú Johnny Knoxville a jeho sado-masochistickí skejťáci späť. Opäť predvádzajú búrlivú sériu prepracovaných žartov a bolestivo vyzerajúcich kúskov, z ktorých niektoré zosnoval Spike Jonze, no v týchto dňoch im trvá dlhšie, kým sa zotavia. Gang bol napadnutý hadmi, včelami, pavúkmi a ďalšími a v tomto filme bol sivovlasý Knoxville na ostrom konci rozzúreného býka, ktorý ho dostal do nemocnice.

Jackass Forever Trailer: Johnny Knoxville Delivers More Gnarly Stunts |  IndieWire

Cyrano

Najnovšia adaptácia hry Edmonda Rostanda je honosný dobový muzikál, ktorý napísala Erica Schmidt a režíroval Joe Wright (Darkest Hour, Atonement). Jeho najvýraznejším aspektom však je, že v ňom hrá Peter Dinklage ako Cyrano de Bergerac, aristokratický vojak zo 17. storočia, ktorý sa bojí vyhlásiť svoju lásku ku krásnej Roxanne (Hayley Bennett). Jennie Kermode vo filme Eye For Film hovorí, že Dinklageovi sa klasická rola tak dokonale hodí, že by mohla byť napísaná pre neho. Hovorí aj o tom ako jediný jednotlivec presviedča oveľa inteligentnejšie ako takmer všetci ostatní okolo neho. Kermode nazýva film Cyrano de Bergerac, ako to malo byť… neprehliadnuteľný filmový kúsok.

Cyrano Review - IGN

Marry me

V Marry Me hrá Jennifer Lopez Kat Valdez popovú megahviezdu a kolumbijský spevák a herec Maluma hrá Bastiana, popovú megahviezdu podobnú Malume. Plánujú uzavrieť uzol na pódiu počas koncertu, no keď sa Kat tesne pred veľkou chvíľou dozvie, že jej bol Bastian neverný, vyberie si rozvedeného učiteľa matematiky Charlieho (Owen Wilson) a oznámi, že si ho namiesto neho vezme. Je to dosť pritiahnuté za vlasy, no zažije to určite veľký úspech. Ale… náhody, ktoré sa musia stať, aby spojili dvoch ľudí, sú dosť podstatné. Stali sa bláznivejšie veci. Ale ak chcú Lopez a Wilson oživiť veľkorozpočtovú a vysokokoncepčnú hollywoodsku rom-com aktualizáciou Notting Hill, radi ich návrh prijmeme.

Jennifer Lopez and Owen Wilson are total strangers who agree to get hitched  in trailer for rom-com Marry Me

The Duke

V roku 1961 bol z londýnskej Národnej galérie ukradnutý Goyov portrét vojvodu z Wellingtonu, no tento zlodej nebol žiadnym medzinárodným zločineckým kráľom. V skutočnosti bol obraz ukradnutý výstredným 60-ročným taxikárom a začínajúcim scenáristom Kemptonom Buntonom (Jim Broadbent) na protest proti zanedbávaniu dôchodcov zo Spojeného kráľovstva zo strany vlády. Táto zvláštna priadza sa zmenila na milú komédiu s Helen Mirren ako Buntonovou manželkou. The Duke je viac horkosladký ako sladký, keďže režisér filmu Roger Michell (Notting Hill, Venus) zomrel v septembri 2021, čím sa stal jeho predposledným filmom.

(Credit: Pathé UK)

Moonfall

Niekedy idete do kina, aby ste videli podrobný prieskum ľudského stavu. Občas si však zájdete pozrieť trhák, v ktorom úradník NASA (Halle Berry) a zneuctený astronaut (Patrick Wilson) unesú raketoplán po zistení, že Mesiac je v skutočnosti „megaštruktúra“ postavená zlými mimozemšťanmi. S takýmto predpokladom nie je prekvapujúce, že Moonfall režíruje Roland Emmerich, tvorca takých sci-fi veľkolepých deštrukcií ako Deň nezávislosti, Godzilla a Deň po zajtrajšku. Na jednej strane je to katastrofický film ale je to aj vesmírny film; je o prieskume vesmíru a robení bláznivých vecí, ako je lietanie vo vnútri Mesiaca. Na druhej strane, na Zemi sa ich deti dostávajú do vážnych problémov. Je to to najlepšie z oboch svetov.

(Credit: Reiner Bajo/ Lionsgate)

Death on the Nile

Po rokoch odkladov sa Kenneth Branagh a jeho obrovské fúzy vracajú na druhé dobrodružstvo Hercula Poirota. Rovnako ako Vražda v Orient Expresse z roku 2017 ide o hviezdnu záležitosť, medzi podozrivými a obeťami na egyptskom kolesovom parníku sú Gal Gadot, Annette Bening, Letitia Wright, Armie Hammer, Dawn French a Jennifer Saunders. Branagh však sľubuje, že Smrť na Níle bude dravejšia ako typická debilka Agathy Christie. Sám priznáva, že inšpiráciou pre neho boli noirové klasiky, Dial M For Murder, Double Indemnity a obrázky z posledných dní, Body Heat, dokonca aj Fatal Attraction. Tieto horúce, sýte atmosféry. Digitálne zostarnutý Branagh sa tiež objaví ako 22-ročný Poirot vo flashbackoch prvej svetovej vojny. Máme šancu vidieť nielen to, čo Poirota vykúzlilo v drsnom svete, o ktorom si ľudia možno nepredstavujú, že sa s ním zapletal, ale aj v záležitostiach samotného srdca.

(Credit: Disney)

BigBug

Amélie bola jedným z medzinárodne najúspešnejších francúzskych filmov, aké boli kedy natočené, no ani to nepomohlo jeho režisérovi Jean-Pierre Jeunetovi rozbehnúť svoj nový film. Tento scenár bol vláčený po Francúzsku už štyri roky a všetci ho odmietli (tak ako svojho času Delicatessen a Amélie)… pretože, samozrejme, francúzska komédia s robotmi sa nezmestí do peknej upratanej krabice. Našťastie pre nás zasiahol Netflix. Jeunetov prvý film za takmer desať rokov, BigBug je nekonvenčná vedecko-fantastická satira odohrávajúca sa v roku 2045, keď sa umelo inteligentní androidi vzbúria proti ľudskej rase a štyria služobní roboti zamknú svojich majiteľov vo svojom prímestskom dome. Skutočnosť, že BigBug nebude uvedený v kinách, nie je problém, pretože je obzvlášť vhodný pre malé obrazovky a TV.

(Credit: Bruno Calvo/ Netflix)

Zaujíma Vás…?

Zdroj|Foto: bbc.com