Celosvetovo známa speváčka Adele sa vráti na scénu už tento týždeň vydaním singlu „Easy on Me“. Po ňom následne už 19. novembra vydá svoj nový album „30″.

Takmer šesť rokov od vydania „25“ sa Adele 19. novembra vráti do hudobného priemyslu s novým albumom. To oznámila v stredu speváčka na sociálnych sieťach.

Názov sa nesie v rovnakej tematike ako tie predchádzajúce. K albumom „19,“ „21“ a „25“ pribudne album s názvom „30“. Každé číslo predstavuje obdobie života, kedy speváčka album skladala a momenty, ktoré ju ovplyvňovali.

Adele

„30“ bude vo štvrtok predchádzať singel „Easy on Me“, ktorý vznikol v spolupráci s Gregom Kurstinom, rovnakým človekom, ktorý pracoval na piesni „Hello“, najznámejšej piesni z albumu „25″.

Adele na svojom instagramovom profile zdieľala aj časť textu piesne:

“Go easy on me, baby

I was still a child

Didn’t get the chance to

Feel the world around me.“

Napriek tomu, že sa očakáva, že nový album bude patriť medzi najpopulárnejšie tohto roku, speváčka je aj tak pod obrovským tlakom. Vstupuje totiž po šiestich rokoch do zmeneného prostredia.

„Nie je to nič ako bombastické „Hello“, ale nič také ani nechcem. Tá pieseň ma dostala do takých výšin slávy, ktoré už nechcem opakovať.“ Pieseň debutovala na 1. mieste v rebríčku Billboard Hot 100 a zostala tam 10 týždňov. Album „25″ bol odvtedy platinovo certifikovaný 11-krát a získal v roku 2017 šesť ocenení Grammy.

Na rozdiel od predchádzajúcich albumov Adele dúfa, že tento bude hneď dostupný na streamovacích službách. Tiež ale tvrdí, že určite vyjde v hmatateľnej podobe ako CD a vinyl.

Aj napriek tomu, že speváčkin rozvod jej pomohol s inšpiráciou pri písaní, nejde o jedinú tému albumu. „Rozvádzala som sa viac sama so sebou,“ vysvetlila Adele. Popísala priebeh ako „seba deštrukciu“, „sebareflexiu“ a „vykúpenie seba samej“.

V posledných rokoch Adele začala dvakrát až trikrát denne cvičiť, čo viedlo k výraznému zníženiu hmotnosti. („Uvedomila som si, že keď cvičím, nemám žiadne obavy.“)

Adele tvrdí, že objavila skutočne užitočnú a zdravú mentalitu s ktorou cíti, že je sama sebou. Zašla by až tak ďaleko, že by tvrdila, že sa v živote necítila pokojnejšie.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: nytimes.com | Foto: culturacolectiva, theguardian