Pre prekročenie rýchlosti si poriadne zavaril!? Či už zo strachu, že by mu niečo „našli“ alebo v tom bolo ešte niečo iné? Polícia SR zverejnila na svojom profile divokú naháňačku, ktorá pripomínala tie z akčného filmu. Ich popis situácie je naozaj zaujímavý.

Včera popoludní policajti namerali vodiča osobného auta na diaľnici smerom do Bratislavy pri Čataji jazdiť rýchlosťou 175 km/h. Štandardným spôsobom dali vodičovi znamenie, aby ich nasledoval na bezpečné miesto, kde by jeho priestupok vyriešili. Najprv ich nasledoval, a keď už boli pri zvodidlách, dupol na plyn a vyrazil ako opreteky. Od tohto momentu už nič nešlo štandardným spôsobom.

Vodič si myslel, že policajtom „zdrhne“, netušil však, že sú to diaľniční policajti z „Kobry“, špeciálne trénovaní na zvládnutie náročných jázd. Keď ho policajti dobehli, snažil sa ich vytlačiť. Tí sa za neho zaradili, nechceli, aby došlo k nehode či ohrozeniu ďalších účastníkov na ceste. Keď sa však dostal pred nich, zrazu začal brzdiť, zdalo sa, že chce spôsobiť nehodu, aby mohol policajtom ujsť. To už sa však dostali do Bratislavy, kde vodič ešte pridal a policajti si tak z kamery prečítali rýchlosť vyššiu ako 200 km/h. Kontaktovali operačné stredisko a žiadali posily, nechceli, aby vodič niekoho zrazil, či nebodaj pri takej rýchlosti zabil.

Na križovatke sa driftom prešmykol do protismeru a pokračoval v jazde. Tieto brzdné dráhy pomohli policajtom prenasledovať ho, stratil sa im však pri Ružinovskej nemocnici, keď sa strmhlav vrhol do parku. Počkali ho na konci ulice, tam sa rútil oproti nim, už to vyzeralo na čelnú zrážku, nezvládol však jazdu, strhol volant a narazil do tam stojaceho taxíka. Náraz bol taký silný, že taxík odhodil a narazil do ďalšieho auta.

Vodič vyskočil z auta, policajti mu však boli v pätách, spacifikovali ho a nasadili mu putá. Pre podozrenie z prechovávania drog privolali na miesto vyšetrovateľa, ktorý si prípad prevzal.

https://www.facebook.com/policiaslovakia/videos/882582788871272/

Zdroj: Facebook Polícia SR / Foto: Facebook Polícia SR