Takmer rok práce, písania textov a pripravovania beatov stoja za spoločným projektom rappera Róberta „Bio“ Juríčka a producenta Radoslava „Kynetik“ Kaciana. Album nesie názov Life Stream. Predpredaj už beží na webe Ruka Hore, oficiálne vydanie klope na dvere.

Čo kúpou albumu získaš!? V prvom rade podporíš slovenský hudobný priemysel, v druhom rade je to 50 minút premakanej hudby spojenej s kvalitným textom, ktorá je doplnená o celkovo 7 hostí. Sú to ADiss, Delik, Dawe White, Hoodini, Šorty, Supa a Adrian.

Poslední traja menovaní interpreti sa objavujú už aj na obrazovej podobe vo forme klipov. Najprv sme mohli sledovať klip so Supom, ktorý nesie názov Urobím to sám, neskôr nás dvojica prekvapila natočením spolupráce s Adrian-om – Bad Boys. Najčerstvejší z už odprezentovaných klipov je pohodová skladba so Šorty-m, ktorá sa volá The Víkend.

Keďže sme sa chceli o tomto albume dozvedieť viac, oslovili sme priamo oboch protagonistov, aby nám niečo prezradili!?

Ako ste sa dostali k myšlienke spoločného albumu!?

Robili sme spolu nejaké veci minulý rok, klasicky sme spolupracovali, boli sme v kontakte. Ja som chcel stáleho producenta, lebo sa mi neľúbili tie veci, čo sa diali a čo sa robia, nepasovali mi zvukovo a tak. A tiež sa aj stále viac a viac prevaľovali tie veci ohľadom vykrádania hudby, prípadne používania vykrádačiek. Chcel som originál hudbu a originál projekt s človekom, ktorý bude mať podobné cítenie ako ja. My dvaja sme sa našli a zhodli v hudobnom cítení, taký ten troška nemecký sound, čo je na albume. Mali sme približne rovnakú predstavu a nejako to proste prišlo, že spravme to spoločne. Všetko to stojí nejaké peniaze a aj dvom sa to lepšie ťahá a je to lepšie, keď dvaja robia na niečom. Bola aj pre mňa výzva spraviť album spoločne.

Čo znamená názov Life Stream!? Alebo skôr čo má vyjadrovať!?

Chceli sme vymyslieť názov albumu, ktorý by to celé zhrnul. Malo to byť medzinárodné a niečo také, čo ľudia poznajú. Názov je aj parafráza na Live stream. Je taká doba, že sa veľa vecí robí online, nefungujú veci poriadne a ľudia riešia všetko skrz Live stream, takže to aj odráža túto dobu. Ale teda je tam naschvál to F, ako prúd alebo tok nášho života. Na albume sú témy a nie egotripy, ako dnes väčšinou letí. Je to vlastne tok našich životov streamovaný naživo.

https://www.instagram.com/p/CEre3YgHalw/?utm_source=ig_web_copy_link

Dajte nejakú kuriozitu alebo vtipný moment či už z prípravy albumu alebo priamo z niektorého natáčania…

Tak bolo viacej, hlavne počas natáčania klipov. Určite musím spomenúť natáčanie klipu Urobím to sám so Supom, keď sme mu museli 3 hodiny pred začiatkom pripomenúť, že dnes točíme a do poslednej chvíle sme sa strachovali, či dorazí. Ďalej bola určite veľká výzva natáčanie so Šortym. Keďže je dosť vyťažený, mal na nás necelú hodinu a všetko sme museli prispôsobovať tak, aby sme sa do tohto rozsahu zmestili. Ďalej aj vybavovanie priestoru v klipe Bad Boys s Adrian-om, kde nám hrozili vysokými pokutami a pomaličky aj väzením. Nakoniec sme síce všetko vybavili, no na mieste sme zistili, že si tam chalani bežne chodia natáčať a podobne, proste Bad Boys.

Ale tak celkovo to bol pre mňa príjemný proces. Aj nahrávanie a aj vymýšľanie tém, vo veľa veciach sme sa našli a máme ne podobný pohľad. Po nahrávaní a natáčaní na konci albumu sme boli spolu na dovolenke a aj tam bolo veľa všelijakých sránd. Bol to rok z nášho života, ktorý sme venovali a ten proces priniesol naozaj veľa vtipných momentov a haluzí.

Okrem spomenutých klipov, ktoré ste už natočili, chystáte ešte natáčanie ďalších?

Ešte minimálne jeden sa bude točiť, ale ešte neprezradíme na ktorú vec. Chceli by sme ísť ešte aj tou cestou, aby sa ľudia podieľali, zahlasovali a vybrali si sami, na ktorú vec natočíme klip. Jeden už vieme a o druhom teda rozhodnú naši fanúšikovia.

Bio: Už máš za sebou niekoľko albumov. Ktorý z nich je pre teba ten najlepší a kam radíš tento!?

Áno, mám ich za sebou viacero ale bavíme sa o rozmedzí 10-tich rokov. Ten prvý a druhý boli zvukovo a skills niekde úplne inde. Teraz sa robí iný sound, ale jednoznačne je najlepší tento Life Stream. Nevravím to len preto, že je najnovší, ale hlavne preto, že je na tom najlepší zvuk, hudba, najlepší hostia, má najlepší koncept. Takže určite je pre mňa na tomto mieste najlepší tento.

Kynetik: Toto je prvý projekt, na ktorom si kompletne spolupracoval a môžeš sa pod neho podpísať. Neplánuješ vlastný producentský projekt!?

Tak po pravde, nie je to môj prvý projekt. Mal som už jeden album, ktorý som celý ošéfoval hudbami ja. Bol to album krupinskej skupiny Dialekt „Evolúcia“. Bolo to v roku 2010 a nahrával sa komplet tiež v BA u Ventiho z legendárnej skupiny Flaps. A čo sa týka toho producentského albumu, určite neplánujem zatiaľ nič podobné, nakoľko z mojich 15 ročných skúseností to považujem za dosť zbytočné a hlavne časovo a finančne nákladné.

Zdroj: ČoJee!? / Instagram.com / youtube.com Foto: archív Bio x Kynetik