Ak ste v posledných dňoch navštívili stránku Netflixu, určite vám nemohol uniknúť populárny seriál Nočný Agent. V 93 krajinách sveta sa umiestnil v prvej desiatke seriálov. Samozrejme, nechýbalo medzi nimi ani Slovensko!

Seriál Nočný Agent je akčný triler, ktorý vyšiel 23. marca tohto roku. Dosiahol rekordný úspech v sledovanosti a iba v prvých troch týždňoch od vydania získal viac ako 62 miliónov pozretí. Nie je preto prekvapivé, že po obrovskom úspechu tohto seriálu Netflix už oficiálne potvrdil aj jeho druhú sériul, ktorá má vyjsť v roku 2024.

Seriál je spracovaním knihy, ktorú napísal Matthew Quirk, americký spisovateľ, novinár a autor bestsellerov.  Dej je zasadený v USA a venuje sa agentovi FBI pracujúcom na nie až tak významnej pozícii. Peter Sutherland pracuje v suteréne Bieleho domu a náplňou jeho práce je dvíhať telefón, „ktorý nikdy nezvoní“. Táto telefónna linka má slúžiť ako pohotovostný spoj pre agentov, ktorí sa ocitli v núdzi. Peter tak trávi svoje smeny väčšinou nudnou analýzou dát a spracovávaním správ. Počas jednej noci však tento telefón zazvoní a ozve sa v ňom Rose Larkin, ktorá sa nečakane ocitla v ohrození života. Tento telefonát postupne spustí vlnu kritických situácii a odhalí sprisahanie, ktoré vychádza priamo z centra Bieleho domu. Peter a Rose sa spoja a spoločne sa rozhodnú toto sprisahanie zastaviť a odhaliť jeho vinníkov.

Herecké obsadenie nesklamalo

V hlavnej úlohe sa predstavili Gabriel Basso a Luciane Buchanan. Ide teda o neopozerané herecké tváre, ktoré sa práve do tohto seriálu hodili. Obzvlášť Gabriel Basso v úlohe Petra Sutherlanda predviedol skvelý výkon. V situáciách, keď hlavná postava musela zahodiť svoje pevné morálne zásady pre vyššie dobro, pôsobil prirodzene a dôveryhodne. Herci mali medzi sebou skvelú chémiu, čo je taktiež veľké plus. V seriáli sa skvelo predviedla aj herečka Eve Harlow, ktorú môžu diváci poznať napríklad zo známeho seriálu The 100. Ďalšou známou tvárou je napríklad herečka Sarah Desjardins, ktorá hrala v seriáli Riverdale. Hong Chau, nominovaná v roku 2023 na ocenenie Oscar či BAFTA za svoju úlohu vo filme Veľryba, sa predstavila v úlohe Diane Farr, šéfky prezidentskej kancelárie. Herecké obsadenie je teda určite veľmi silnou stránkou tohto seriálu.

Seriál je napínavý, prináša niekoľko prekvapivých zápletiek a hlavné postavy sú dostatočne sympatické. Neprináša síce nič moc nad rámec iných filmov či seriálov tohto žánru, ale ak si divák od neho nesľubuje žiaden zázrak, tak je tento seriál určite dobrou voľbou, po ktorej siahnuť.

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: netflix.com, imdb.com, movieweb.com / Foto: twitter.com/netflix