Na hráčov Zenitu Petrohrad čakala v odvete šestnásť finále Európskej ligy neľahká úloha. Na pôde Anderlechtu Brusel prehrali 2:0. Keď chceli zverenci   trénera Lusescu pomýšľať na postup, museli streliť minimálne dva góly  a žiadny neinkasovať.

Petrohradčania mali od úvodu územnú prevahu a súpera do ničoho nepustili. V 24. minúte otváral skóre brazílsky legionár Guilano. Hostia v prvom polčase ani raz neohrozili bránku domáceho goalmana. V druhom polčase domáci pokračovali v tlaku. Na   2:0 zvyšoval v 72. minúte Dzyuba. O šesť minút na to sa druhýkrát v zápase presadil Guilano.  Domáci fanúšikovia oslavovali postup do osemfinále a vyzeralo to tak že je rozhodnuté.  Minútu pred koncom riadnej hracej doby sa na  ihrisko dostal Róbert Mak. Fanúšikov Zenitu schladil v 90. minúte Thelin, ktorý znížil na 3:1 a v hodine dvanástej zachránil Anderlech od vypadnutie. Hostia dali domácim hráčom lekciu z efektivity, keď z jednej strely do priestoru bránky dokázali streliť gól.