Koncom januára si pre nás Netflix pripravil prekvapenie v podobe reality šou Physical: 100. Mnohým pri sledovaní pripomína atmosféru slávneho kórejského seriálu Squid Game. Všimli si to aj samotní súťažiaci, ktorí na túto skutočnosť dokonca niekoľkokrát poukázali.

Televízna produkcia v Južnej Kórei v posledných rokoch dokazuje svoje vysoké kvality, a to v prípade filmov, seriálov aj reality šou. Dokáže vytvoriť dokonalé scény s tou správnou atmosférou, ktorá neraz donúti diváka od napätia zadržať dych či vyroniť slzu. Rovnako je to aj v prípade šou Physical: 100, ktorej hlavným cieľom bolo postaviť proti sebe v súťaži ľudí s tou najlepšou fyzickou kondíciou.

Keď hovoríme o tých najlepších kondíciách, myslíme tým skutočne len tie najlepšie z najlepších! V šou môžeme sledovať niekoľko olympijských atlétov, najlepších zápasníkov, trénerov, vojakov či iných športovcov. Okrem toho sa tu objavujú aj rôzni youtuberi, tanečníci, modely, hudobníci, herci a mnoho ďalších. Ako napovedá už samotný názov, účastníkov je dohromady 100 a sú medzi nimi ženy aj muži.

Ľudia si túto šou skutočne obľúbili

Niektoré mená, ktoré si Netflix pripravil pre túto reality šou, sú v kórejskom športovom svete skutočne veľmi dobre známe. Niet sa preto čomu čudovať, že sa z tejto súťaže vykľul obrovský hit. Okrem populárnych mien a skvelých fyzických kondícií sú však veľkým lákadlom aj výborné disciplíny, a to rovnako individuálne aj tímové. V súťaži tiež môžeme vidieť obrovskú dávku vzájomného rešpektu, ktorú k sebe súťažiaci chovajú. Existuje len málo reality šou, ktoré v súčasnosti neprinášajú až zbytočné množstvo toxicity a intríg. Práve Physical: 100 je svetlou výnimkou, ktorá to umožňuje! A aby toho nebolo málo, divákom tiež prináša niekoľko rozprávkových momentov, ktoré dokazujú, že niekedy svaly ani fyzická sila nedokážu prekonať tímovú hru a vieru vo vlastné schopnosti.

Okrem dokázania svojej fyzickej zdatnosti však mali zúčastnení aj ďalšiu motiváciu. Súťažiaci, ktorý dokáže, že je najlepší a dostane sa až na koniec súťaže vyhrá 300 miliónov kórejských wonov. V prepočte ide o viac než 215 tisíc eur, čo už je vskutku motivujúca suma.

Netflix odvysielal finálovú deviatu epizódu 21. februára, čo znamená, že prvá séria už pozná svojho víťaza. Ďalšia séria zatiaľ nebola potvrdená a ostáva teda otázkou či Netflix zareaguje na obrovský úspech tohto hitu jeho rozšírením.

Physical: 100 / Zdroj: youtube.com/netflixkcontent

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: netflix.com, imdb.com / Foto: youtube.com/netflixkcontent