V druhej stredajšej odvete Borussia Dortmund v domácom Signal Iduna Parku vyhrala nad Benficou Lisabon vďaka hetriku Gabončana Pierre-Emericka Aubameyanga jasne 4:0 a dokázala zmazať manko 0:1 z prvého súboja v Portugalsku.

V druhom súboji stredy otvoril skóre už v 4. minúte kanonier Aubameyang. Po rohovom kope si najlepší bundesligový strelec na zadnej žrdi vyskočil na predĺženú loptu, ktorú po jeho hlavičke zastavila až sieť. „Orli“ mohli vyrovnať po polhodine, Luisaovu hlavičku ale zneškodnil domáci brankár Roman Bürki. Keď sa krátko pred polčasom neujala ani hlavička Christiana Pulišiča, do šatní sa išlo za najtesnejšieho vedenia BVB. To v 59. minúte zveľadil Pulišič, ktorý dostal do vnútra pokutového územia skvelú prihrávku od Lukasza Piszceka a chladnokrvne šancu využil. Keď o dve minúty na 3:0 zvýšil druhým gólom v zápase Aubameyang, ktorý využil výborný center z ľavej strany do päťky, BVB nabral jasný postupový kurz. Skvelý domáci večer napokon spečatil jeho tretím gólom v súboji Aubameyang v 85. minúte.
BVB aj Barcelona si na mená štvrťfinálových súperov počkajú do piatka 17. marca, keď sa v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone uskutoční žreb. Účasť v osmičke majú už po utorku vo vrecku aj rekordný nemecký šampión Bayern Mníchov, ktorý dvakrát pokoril londýnsky Arsenal 5:1, resp. obhajca a 11-násobný šampión Real Madrid, ktorý zdolal SSC Neapol dvakrát 3:1.