Futbalisti FC Barcelona a Borussie Dortmund sa stali ďalšími účastníkmi štvrťfinále Ligy majstrov 2016/2017. Obrovský obrat na Camp Nou sa udial na účet francúzskeho šampióna Paríža St. Germain. Ten po výhre 4:0 pred troma týždňami v Parku princov padol v Katalánsku 1:6 a v súťaži skončil. Katalánci tak nebudú vo štvrťfinále ani tentoraz chýbať, keď sa im podaril futbalový zázrak.

Na Camp Nou začal španielsky majster podľa očakávania aktívne. Domácich dostal do vedenia už v 3. minúte Luis Suarez, keď prehlavičkoval brankára hostí Kevina Trappa a gól potvrdila aj bránková technológia. Zverenci trénera Luisa Enriqueho súpera kombináciami zatlačili pred jeho šestnástku. Nebezpečne to skúsil v 17. minúte Neymar, jeho obstrel tesne minul ľavú žrď. Ďalšiu nádej vlial Kataláncom ešte pred polčasom vlastný gól obrancu Layvina Kurzawu v 40. minúte. Iniesta sa pretlačil ku bránke a jeho pätičku si zrazil do vlastnej siete Kurzawa.

Aj do druhého polčasu Barca vstúpila dobre. Hosťujúci Thomas Meunier sa potkol v pokutovom území, šikovne to využil Neymar a po upozornení čiarového rozhodcu sa po páde Brazílčana kopala penalta. Tú v 50. minúte premenil Lionel Messi, čo bol jeho 94. gól v LM. Až potom sa prebral k životu aj PSG. V 52. minúte trafil Edinson Cavani tyč, no gól ešte neoslavoval. O desať minúť neskôr však už mohol oslavovať. Kurzawa vyhral osobný súboj v šestnástke domácich, loptu hlavou poslal ku Cavanimu, na ktorého bombu z prvej pod brvno Marc-Andre ter Stegen nemal žiadny nárok. Potom sa na chvíľu akoby vytratil z hry náboj a hostia si strážili postupový výsledok. Ale potom prišlo z ničoho nič k obrovskej dráme, keď najprv v 88. minúte Neymar z priameho kopu ukážkovým gólom zvýšil na 4:1. O chvíľu neskôr Marquinhos fauloval v šestnástke Suareza a v nadstavenom čase Neymar z penalty dal na 5:1. Dielo skazy pre hostí potom dokonal Sergio Roberto v 90.+5 minúte, keď si za obranu nabehol na oblúčik Neymara a akrobaticky prekonal Trappa.