Yuzuru Hanyu, svetová krasokorčuliarska legenda, má na konte vo svojom živote desiatky rekordov a bezkonkurenčných úspechov. Počas súťažnej kariéry bol veľmi typický tým, že posúval hranice krasokorčuľovania. V tomto však prekvapivo pokračuje aj vo svojej, teraz už profesionálnej, kariére!

Pre tohto športovca znamenal 19. júl 2022 definitívny koniec súťažnej kariéry. Po jeho nepríjemných skúsenostiach z Olympijských hier v Pekingu sa o tomto jeho možnom rozhodnutí začalo šepkať aj medzi fanúšikmi. Hanyu tak síce neprekvapil, ale to nič nezmenilo na rozruchu, ktorý takto vyvolal. Súťažná kariéra ako bola práve tá jeho sa totiž už pravdepodobne nezopakuje.

Veľkolepá kariéra aj mimo súťaží

Hanyu však nezaháľal a už v tom čase mal naplánovaných niekoľko vlastných projektov. Je zvykom, že sa krasokorčuliari po ukončení súťaženia objavujú najmä v ľadových šou a iných podobných vystúpeniach. Tento japonský atlét to však opäť posunul na úplne novú úroveň. Počas jedného roka stihol zorganizovať nie jednu, ale dokonca až tri vlastné ľadové šou. Postupne išlo o šou Prologue, v ktorej sa atlét obzrel za svojou kariérou a zdôraznil, že práve začína nová kapitola jeho života. Na poslednej zástavke tohto projektu prekvapil fanúšikov s oznámením ďalšej sólovej šou Gift, ktorá sa mala stať ešte veľkolepejšou produkciou. V priebehu prvého roku Hanyuovej profesionálnej kariéry bola zatiaľ poslednou šou Notte Stellata, ktorá sa stala pripomienkou obetí tragického zemetrasenia z roku 2011, ktoré zastihlo jeho domovinu.

Na svoju tretiu ľadovú šou si Hanyu pre zmenu prizval už aj niekoľkých hostí. Išlo nie len o skvelých krasokorčuliarov, ako sú napríklad Jason Brown, Keiji Tanaka či Rika Hongo. Špeciálnym hosťom tejto šou bol japonský olympijský gymnasta Kōhei Uchimura. Už len samotná predstava spoločného vystúpenia olympijského krasokorčuliara a gymnastu vyvolala obrovskú nedočkavosť. Toto vystúpenie nakoniec skutočne hlboko oslovilo fanúšikov aj ďalšiu verejnosť. Ako to už býva zvykom, všetko do čoho sa Hanyu pustí, sa nakoniec premení na zlato.

Zo všetkých týchto projektov sa tak vykľul obrovský úspech. Len samotný Hanyu dokázal prilákať desaťtisíce fanúšikov z celého sveta, ktorí ho prišli na jeho novej ceste podporiť. Všetky šou si z väčšiny produkoval sám a priniesol svojim obdivovateľom mnoho radosti, pričom svojmu menu nezostal nič dlžný. Na svete je len málo športovcov, ktorí by boli schopní kompletne zaplniť napríklad slávnu Tokyo Dome. Hanyu to však dokázal bez väčších problémov.

Hanyu sa objavuje aj v iných projektoch

Mimo toho celého sa Hanyu objavil ako hosť aj v niekoľkých ďalších ľadových šou, s ktorými mal šancu predviesť sa fanúšikom z rôznych kútov Japonska. V týchto vystúpeniach je tento všetkými milovaný atlét stále najväčšou hviezdou večera a tiež hlavným lákadlom divákov.

V rámci ďalších spoluprác sa Hanyu ukázal v mnohých reklamách, foteniach, na titulkách mnohých magazínov či dokonca v galériách. Na jeho počesť vznikli aj výstavy zamerané čisto na jeho osobu. Hanyuova popularita zdá sa iba naberá na obrátkach a s každým ďalším dňom tak získavame šancu vidieť ho prekonávať hranice. Je až prekvapivé koľko úspechov stihol získať len za prvý rok svojej profesionálnej kariéry. Vynára sa tak otázka, s čím asi príde ďalej?

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: olympics.com, mainichi.jp, niewmedia.com / Foto: youtube.com/ellejapan