Vedenie Bratislavského samosprávneho kraja rozhodlo o zatvorení ďalších dvoch stredných škôl. Obidva prípady súvisia s potvrdeným ochorením v našej krajine.

Zatvoria sa dve stredné školy. Jednou je Gymnázium v Malackách, zatvorenie ktorého kraju odporučil po sobotnom (7. 3.) zasadnutí malacký mestský krízový štáb. Druhou je Stredná odborná škola pedagogická na Bullovej ulici v Bratislave, ktorú navštevuje vysoký počet žiakov z Malackého okresu, kde bol potvrdený výskyt ochorenia COVID-19. Vyučovanie je prerušené na týždeň.

Na všetkých školách platia zvýšené hygienické opatrenia, ako sú zvýšená dezinfekcia priestorov, kľučiek, podláh a pod.

Bratislavský kraj prijal za posledné dni sériu bezpečnostných preventívnych opatrení, ktoré by mali znížiť riziko prenosu koronavírusu v jeho zariadeniach. Týka sa to stredných škôl, zariadení sociálnych služieb, kultúrnych zariadení, ako aj prímestských spojov. „Nič nenechávame na náhodu. Stále platí, že najúčinnejšou zbraňou je prevencia,“ poznamenal predseda BSK Juraj Droba.

Do rovnakého termínu, teda do 15. marca, je preventívne zatvorená aj Stredná odborná škola masmediálnych a informačných štúdií na Kadnárovej ulici v Bratislave. Vzniklo totiž podozrenie, že jeden zo žiakov mohol prísť do kontaktu s nakazeným človekom. Prvou školou, ktorú kraj zatvoril tento týždeň, bola Stredná priemyselná škola na Fajnorovom nábreží v Bratislave, v tomto prípade sa nový koronavírus nepotvrdil.

Na Slovensku sú doteraz známe tri pozitívne výsledky na nový koronavírus. Ďalší štyria nakazení Slováci, rodina, sú v karanténe v Rakúsku.

Zdroj: TASR / foto TASR/Martin BAumann