Grófa Draculu by mal poznať asi každý. Krvilačný upír žijúci v Rumunsku. Presnejšie v Transylvánii. Za chviľku už možno bohom zabudnutej oblasti. No ale ak by si chcel predsa toto miesto navštíviť, rozhodni sa čo najskôr, aby si si to užil zo všetkým, čo k tomu patrí.

Rumunskú fotograf Calin, ktorý je radšej, keď ho volajú Colin, sa rozhodol dať tomuto miestu nový nádych. Nakoľko našiel záľubu vo fotení a lietaní s dronom, začal sa živiť fotením cestovného ruchu. A jeho zábery sú niekedy naozaj úchvatné. Cestu do Transylvánie si nevybral ale náhodou.

„Chcem priblížiť cestu, ktorá patrí k tejto oblati. V minulosti na nej jazdievali kone a vozy, dnes ich vystriedali autá. Neviem si predstaviť, že som pri návšteve tejto oblasti neprešiel práve tadeto. Avšak tento ohromný zážitok onedlho nahradí diaľnica a myslím si, že návštevníci prídu o veľmi veľa, keď nebudú prechádzať práve tadeto.“

Takto Colin priblížil svoj projekt, ktorému dal jednoduchý názov „Infinite Road to Transylvania.“ Jeho snahou bolo priblížiť ľuďom ten istý pohlad, ktorý sa naskytol samotnému Draculovi, keď touto oblasťou lietal. Keďže fotografie zhromažďoval takmer celý rok, podarilo sa mu zachytiť krajinu v každom ročnom období. Vzniká tak úžasné dielo, ktoré si môžeš prezrieť na obrázkoch nižšie.

 

Zdroj: boredpanda.com,  facebook.com