Nový míľnik vo svete krasokorčuľovania vznikol, keď 17-ročný Ilia Malinin úspešne skočil vôbec prvý štvoritý Axel v histórii krasokorčuľovania!

Ilia Malinin skočil ako prvý čistý, plne rotovaný štvoritý Axel v histórii súťaží v krasokorčuľovaní, keď v stredu večer vyhral US International Classic v Lake Placid, NY.

Krasokorčuliar zo Spojených štátov vyvolal v amerických fanúšikoch vlnu vzrušenia. Malinin, 17-ročný juniorský majster sveta, otvoril svoju voľnú jazdu na pieseň „Euphoria“ od Labrintha štvoritým Axelom. Išlo o posledný zostávajúci štvoritý skok, ktorý ešte žiadny krasokorčuliar na súťaži čisto neskočil.

„Bolo to naozaj skvelé,“ povedal Malinin. „Keď to cvičím, je pre mňa celkom ľahké prísť na to, ako dosiahnuť správne načasovanie. Skočiť to v súťaži je iný príbeh, pretože máte nervy a tlak, ktorý vám v tom môže prekážať.“

Skok získal 12,50 bodu plus GOE 1,00 od poroty.

Malinin, ktorého rodičia súťažili na olympijských hrách za Uzbekistan, skočil vo voľnej jazde celkovo štyri štvorité skoky plus trojitú kombináciu Lutz-trojitý Axel.

Grand Prix Series sa začína budúci mesiac turnajom Skate America, kde sa Malinin stretne s olympijským a svetovým strieborným medailistom Yumom Kagiyamom z Japonska v neprítomnosti olympijského víťaza Nathana Chena. .

„Chcel som to proste na chvíľu vyskúšať,“ povedal Malinin. „V marci alebo v apríli som začal pracovať na technike a snažil som sa ju zlepšiť.“

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: essentiallysports.com, olympics.com | instagram.com/usfigureskating